.W pierwszej połowie meczu lepsi byli Argentyńczycy, którzy na przerwę schodzili z pięciopunktowym prowadzeniem. Potem przez bardzo długi okres gry na parkiecie rządzili już jednak tylko Polacy. Podopieczni Mulego Katzurina wygrali trzecią kwartę aż 32:18, by od ostatnich minut utrzymywać przewagę. Ostatnie akcje należały jednak do gospodarzy, którzy rzutem na taśmę wygrali 88:86.

Najwięcej punktów dla Polski zdobył Filip Dylewicz - 27, zaś dla Argentyny - Luis Scola 22.

Podczas pobytu w Ameryce Południowej reprezentanci Polski wezmą udział również w międzynarodowym turnieju, w którym zagrają ponownie z Argentyną oraz Urugwajem (12-13 lipca).

Argentyna - Polska 88:86

Polska: Filip Dylewicz (27), Krzysztof Szubarga (19), Szymon Szewczyk (13), Przemysław Frasunkiewicz (8), Wojciech Szawarski (3) oraz Iwo Kitzinger (8), Adam Łapeta (5), Bartłomiej Wołoszyn (3), Marcin Sroka (0)

Argentyna: Luis Scola (22), Andres Nocioni (17), Pablo Prigioni (11), Paolo Quinteros (10), Fabricio Oberto (2) oraz Leonardo Gutierrez (12), Juan Gutierrez (9), Federico Kammerich (4), Roman Gonzalez (1), Nicolas Gianella (0)