Po wczorajszej porażce z Polpharmą koszykarze Trefla pokazali wszystkim kibicom w Polsce kto zasługuje na miano mistrza. Przewaga sopocian po pierwszej połowie sięgnęła 20 punktów (48:28), głównie za sprawą zespołowej gry. W całym meczu zwodnicy Kijewskiego zaliczyli 26 asyst przy 10 Polpharmy. Koszykarze świetnie się rozumieli na boisku. Grali tak jak oczekują od nich kibice z Sopotu.

Słabiej zagrał najlepszy strzelec poprzedniego meczu (34 punkty) Christian Dalmau. To nie był jego dzień. Z minuty na minutę gracze Polpharmy grali coraz słabiej. Mieli dobre pozycje do rzutów, ale nikt nie potrafił celnie rzucić. Gospodarze na 48 oddanych rzutów z gry trafili tylko 18.

Jedynym, który rozegrał przyzwoite zawody był Amerykanin Greg Harrington. W ciągu 36 minut spędzonych na parkiecie zdobył 16 punktów, a do tego dodał sześć zbiórek i pięć asyst. W drużynie gości rewelacyjnie zagrał Tomas Pacesas zdobywając 14 punktów, a w tym czterokrotnie trafił za trzy. Był to jego najlepszy mecz po powrocie do zespołu po kontuzji. Obok niego jak z nut grał lider sopocian Donatas Slanina. Wiedział, że jeżeli chce się myśleć o obronie tytułu trzeba wsiąść się za zdobywanie punktów. On zaliczył 23 "oczka"..

Poniedziałkowe mecze ćwierćfinałowy play-off Dominet Bank Ekstraligi (do trzech zwycięstw):

Polpharma Starogard Gd. - Prokom Trefl Sopot 64:93 (15:24, 13:24, 21:26, 15:19)
Polpharma: Greg Harrington 16, Kristijan Ercegovic 11, Iwo Kitzinger 10, Kamil Zakrzewski 9, Paweł Wiekiera 7, David Logan 3, Andrzej Misiewicz 2, Patrick Okafor 2, Paweł Leończyk 2, Dawid Neumann 2, Zbigniew Marculewicz 0, Jarosław Drewa 0
Prokom: Donatas Slanina 23, Adam Wójcik 14, Tomas Pacesas 14, Tomas Masiulis 10, Huseyin Besok 10, Michael Andersen 9, Christian Dalmau 6, Jeff Nordgaard 5, Przemysław Zamojski 2, Jasmin Hukic 0, Filip Dylewicz 0, Rafał Frank 0
Stan rywalizacji: 3:1

Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 82:85 (16:21, 30:24, 12:17, 24:23)
Energa: Przemysław Frasunkiewicz 18, Mantas Cesnauskis 15, Omar Barlett 12, Alex Dunn 11, Aleksander Kudriawcew 11, Evaldas Jocys 8, Miah Davis 7, Marcin Flieger 0, Tomasz Zabłocki 0, Jakub Chmielewski 0.
Anwil: Otis Hill 23, Chris Thomas 20, Andrzej Pluta 16, Goran Jagodnik 11, Seid Hajric 8, Bartłomiej Wołoszyn 3, Zbigniew Białek 2, Wiktor Grudziński 2, Dusan Bocevski 0, Gatis Jahovics 0, Nikola Otasevic 0, Mladen Soskic 0
Stan rywalizacji: 1:3