Rosja - Polska 65:55 (14:12, 17:19, 16:10, 18:14)

Reklama

Punkty: Polska - Ewelina Kobryn 16, Daria Mieloszyńska 13, Agnieszka Skobel 8, Justyna Żurowska 5, Paulina Pawlak 5, Magdalena Leciejewska 4, Anna Pietrzak 2, Joanna Walich 2, Weronika Idczak 0, Alicja Perlińska 0, Agnieszka Kaczmarczyk 0; Najwięcej dla Rosji: Marina Karpunina 16, Ilona Korstine 8, Irina Sokołowska 8, Marina Kuzina 7.

W środę Polki po raz drugi zagrają z brązowymi medalistkami IO w Pekinie, które przygotowują się do wrześniowych MŚ w Czechach. W polskim zespole najlepsza była środkowa Ewelina Kobryn, która uzyskała double-double - miała 16 pkt i 12 zbiórek. Biało-czerwone przegrały jednak wysoko walkę pod tablicami 24:43.

"To był dobry mecz w defensywie w naszym wykonaniu. Wymusiliśmy 26 strat rywalek. Przegraliśmy znacząco w jednym elemencie - zbiórkach, bo przewaga pod koszem rywalek, ich siła fizyczna jest ogromna. Gdy z parkietu schodziła Ewelina (Kobryn - PAP) było nam bardzo trudno. Nie mogłem skorzystać z drugiej środkowej Izabeli Piekarskiej, bo na treningu tak nieszczęśliwie upadła, że ma poważne stłuczenie i krwiaka. Mimo porażki jestem zadowolony z postawy dziewczyn" - powiedział trener Dariusz Maciejewski.

Po powrocie z Rosji koszykarki spotkają się na zgrupowaniu w Katowicach, skąd autokarem udadzą się na trzy towarzyskie mecze z gospodarzem MŚ - Czechami. Biało-czerwone rozgrywają w tym roku jedynie spotkania towarzyskie. Jako gospodarz przyszłorocznych ME są pewne udziału w turnieju, który na przełomie czerwca i lipca odbędzie się na parkietach Bydgoszczy, Katowic i Łodzi. Tegoroczne przygotowania mają służyć przede wszystkim zgraniu i sprawdzeniu szerokiego zaplecza, m.in. dlatego nie bierze w nich udziału liderka zespołu Agnieszka Bibrzycka.