Wynik: - Asseco Prokom Gdynia - AZS Koszalin 89:78 (26:26, 21:19, 25:8, 17:25)

Asseco: Jan Jagla 22, Bobby Brown 16, Daniel Ewing 14, Adam Łapeta 12, Adam Hrycaniuk 10, Piotr Szczotka 7, Mike Wilks 4, Mateusz Kostrzewski 4, Ratko Varda 0, Ronnie Burrell 0

AZS: Winsome Frazier 17, Sharaud Curry 15, Igor Milicic 14, Marcin Sroka 11, Damien Kinloch 9, Marquise Gray 7, Grzegorz Arabas 3, Mateusz Bartosz 2, Tomasz Śnieg 0

Pierwsze punkty zdobył środkowy gospodarzy Adam Łapeta, ale rywale błyskawicznie odpowiedzieli rzutami z dystansu w wykonaniu Marcina Sroki. Pierwsza kwarta, podobnie jak drugie 10 minut była zacięta i wyrównana. Zdobywcy Pucharu Polski dotrzymywali kroku faworytom głównie dzięki rzutom zza linii 6,75 m.

W końcówce drugiej kwarty akademicy prowadzili 45:44, ale stracili je w ciągu sekundy. Szczotka wykorzystał jeden z dwu rzutów wolnych. Po drugim niecelnym piłkę zebrał rozgrywający mistrza kraju Daniel Ewing i został sfaulowany. Wykorzystał dwa wolne i ustalił wynik do przerwy 47:45.

O zwycięstwie Asseco zadecydował początek trzeciej kwarty; akademicy nie potrafili sobie poradzić z lepszą obroną mistrzów. Przez blisko sześć minut podopieczni Tomasa Pacesasa nie pozwolili koszykarzom AZS zdobyć punktów i w 26. minucie było 58:47. Gdynianie mieli przewagę pod koszami - wygrali w tym elemencie 42:33 i zdecydowanie lepszą od rywali skuteczność za dwa punkty - 62 procent, przy 43 koszykarzy AZS.

Przed spotkaniem odbyła się w Gdyni konferencja prasowa, na której prezes PLK Jacek Jakubowski poinformował o pozyskaniu nowego sponsora. Dwuletnią umowę z możliwością przedłużenia podpisały Fortuna Zakłady Bukmacherskie. Logo firmy będzie widoczne na parkiecie podczas każdego meczu organizowanego przez PLK.