Marcin Gortat zdobył 23 punkty i był najskuteczniejszym koszykarzem w zespole Phoenix Suns, jednak nie uchronił ich od 26. porażki w sezonie regularnym ligi NBA. "Słońca" przegrały na wyjeździe z Los Angeles Clippers 86:103, wiceliderami Pacific Division.
Prowadzi w niej Los Angeles Lakers z bilansem meczów 31-19, przed Clippers 29-21 i Suns 25-26, którzy w Konferencji Zachodniej zajmują dziesiąte miejsce i wciąż liczą się w walce o prawo gry w fazie play off.
Gortat spędził w środę na parkiecie ponad 30 minut. W tym czasie trafił dziewięć z 16 rzutów z gry oraz pięć z siedmiu wolnych. Miał siedem zbiórek, dwa bloki i trzy faule, a raz został zablokowany.
Rywalizację o miano najlepszego zawodnika wieczoru Polak przegrał z Blakem Griffinem z Clippers, który uzyskał 27 punktów i miał 14 zbiórek.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Powiązane
Zobacz
|