Ostatni raz ekipa Clippers prowadziła w piątek pod koniec trzeciej kwarty - 63:62 po rzucie za trzy punkty Carona Butlera. W ostatniej odsłonie gospodarze cały czas "gonili" wynik. Na pięć minut i 25 sekund przed ostatnią syreną doprowadzili do remisu 80:80, ale później Grizzlies znów odskoczyli. Niespełna cztery sekundy przed końcem "trójkę" miał Randy Foye, ale zabrakło czasu na kolejny rzut.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole triumfatorów był Marc Gasol - 23 pkt. Wyróżnił się też Zach Randolph - 18 pkt i 16 zbiórek. Wśród pokonanych, mimo kontuzji lewego kolana, Blake Griffin uzyskał 17 pkt.

Decydujące spotkanie odbędzie się w niedzielę w Memphis. Grizzlies mają szansę zostać ósmym klubem w historii NBA, któremu udałoby się awansować do półfinału (rywalem będzie najwyżej rozstawione San Antonio Spurs), chociaż w pierwszej rundzie play off przegrywał już 1-3.