Do przerwy biało-czerwoni prowadzili 46:45 po znakomitej grze 22-letniego Jakuba Wojciechowskiego, który uzyskał 13 punktów i miał cztery zbiórki.

Wyrównana walka trwała do końca meczu, choć trener Polski Ales Pipan częściej korzystał z rezerwowych niż zawodników podstawowej piątki.

Na 135 sekund przed końcem Polska wygrywała 71:70, ale w ostatnich dwóch minutach straciła pięć punktów z rzędu.

Polska: Jakub Wojciechowski 19, Marcin Gortat 14, Robert Skibniewski 9, Dardan Berisha 8, Michał Ignerski 7, Damian Kulig 5, Łukasz Wiśniewski 3, Przemysław Zamojski 3, Adam Waczyński 2, Łukasz Koszarek 2, Piotr Pamuła 2, Mateusz Ponitka 0.

Najwięcej punktów dla Niemiec: Tibor Pleiss 12, Heiko Schaffartzik 12, Per Guenther 11