Asseco poprowadzili do zwycięstwa środkowi Adam Hrycaniuk i Austriak Rasid Mahalbasic - obydwaj mieli po 21 pkt i po pięć zbiórek. Istotną rolę odegrał także rozgrywający mistrzów Polski Amerykanin Jerel Blassingame, który miał 11 asyst. W drużynie pokonanych najlepiej spisał się Quinton Hosley - 29 pkt i osiem zbiórek.

Tym samym jedynym niepokonanym zespołem w Tauron Basket Lidze jest PGE Turów Zgorzelec, który wygrał w Tarnobrzegu z Jeziorem 87:71.

To była jednak kolejka beniaminków. Obydwaj debiutanci w ekstraklasie pokonali faworytów, odnosząc pierwsze zwycięstwa w sezonie.

Koszykarze Rosy Radom wygrali we Włocławku z Anwilem 65:63. Prowadzili nawet w połowie ostatniej części 61:51, ale w końcówce gospodarze zmniejszyli straty. Włocławianie mieli szansę na doprowadzenie do dogrywki, ale Tony Weeden nie trafił dwóch kluczowych rzutów wolnych. Najlepszym w ekipie z Radomia był dawny koszykarz Anwilu, 32-letni Hubert Radke - 20 punktów i dziewięć zbiórek. Wśród gospodarzy na wyróżnienie zasłużył rozgrywający Krzysztof Szubarga - 15 punktów i sześć asyst.

Młodzi zawodnicy Startu Gdynia wygrali z AZS Koszalin 83:73. Mieli więcej zbiórek (36:32) i znacznie lepszy procent rzutów za dwa punkty - 59 przy zaledwie 33 akademików.

Bez zwycięstwa pozostaje już tylko Kotwica Kołobrzeg, która w poniedziałek w ostatnim meczu 4. kolejki zmierzy się w Sopocie z wicemistrzem Polski Treflem.