Zanim jednak dojdzie do meczu w Stargardzie, 26 sierpnia w Kaliszu odbędzie się spotkanie o Suzuki Superpuchar Polski. O trofeum im. Adama Wójcika zmierzą się mistrz Polski Stelmet Enea BC Zielona Góra oraz zdobywca Suzuki Pucharu Polski Anwil Włocławek.

Reklama

Pierwsza kolejka w męskiej ekstraklasie rozegrana zostanie w terminie 27-31 sierpnia (czwartek-poniedziałek). Między innymi Trefl Sopot zagra ze Stelmetem, zaś Anwil z Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.

Ekstraklasa rozpocznie rywalizację tak wcześnie z powodu skróconego, z powodu pandemii koronawirusa, poprzedniego sezonu. 18 marca zarząd PLK podjął decyzję o zakończeniu zmagań bez spadków, zaś końcową klasyfikację ustalono na podstawie przepisów, przyjmując stan tabeli z 12 marca. W tej sytuacji mistrzem Polski został Stelmet Enea BC, srebro po raz pierwszy w historii otrzymał Start, a brąz obrońca trofeum Anwil.

Jak podkreślono we wtorkowym komunikacie, nie zabraknie wyjątkowych meczów świątecznych. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia) Trefl spotka się z Anwilem. Natomiast na 1 stycznia 2021 zaplanowana jest derbowa rywalizacja King Szczecin - PGE Spójnia.

Reklama

Ostatnia, 30. kolejka sezonu zasadniczego odbędzie się w dniach 20 (jeden mecz) – 21 marca (siedem gier), zaś początek play off 27 marca. Walka o złoty medal zacznie się 26 kwietnia.