Koszykarze Enea Zastalu toczyli wyrównaną walkę z Lokomotiwem szczególnie w pierwszej kwarcie, gdy w pewnym momencie prowadzili 14:11. Jednak to zawodnicy z Krasnodaru mieli przez większą część meczu przewagę i po 20 minutach wygrywali 57:42, a po trzech kwartach 79:68.

Wśród gospodarzy sposób na obrońców rywali znaleźli Jarosław Zyskowski (25 pkt) i Serb Nemanja Nenadic (23), natomiast inny z liderów zielonogórzan - środkowy Dragan Apic musiał uznać przewagę silnych zawodników podkoszowych Lokomotiwu.

Najwięcej problemów sprawiał podopiecznym trenera Olivera Vidina rozgrywający Lokomotiwu Darius Thompson, który oprócz 17 pkt miał siedem asyst i siedem zbiórek. Zielonogórzanie na tle mocnej drużyny z Krasnodaru zaprezentowali się lepiej niż trzy dni temu Śląsk Wrocław, który w Pucharze Europy przegrał z Lokomotiwem 68:98.

Kolejne spotkanie w lidze VTB Zastal rozegra po przerwie na mecze reprezentacji w eliminacjach MŚ - 6 grudnia zmierzy się na wyjeździe z Parmą Perm, której zawodnikiem jest kadrowicz Marcel Ponitka.

W tabeli prowadzi Uniks Kazań (bilans 5-1), a Zastal (1-6) zajmuje 11., przedostatnią lokatę. Jest to 13. sezon rozgrywek pod egidą VTB, mającej charakter ligi otwartej, w której zespoły z Rosji walczą o mistrzostwo kraju.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Lokomotiw Kubań Krasnodar 90:98 (21:28, 21:29, 26:22, 22:19).
Enea Zastal: Jarosław Zyskowski 25, Nemanja Nenadic 23, Branden Frazier 16, David Brembly 8, Andy Mazurczak 7, Dragan Apic 6, Devoe Joseph 5, Krzysztof Sulima 0, Przemysław Żołnierewicz 0, Tony Meier 0.
Najwięcej dla Lokomotiwu: Darius Thompson 17, Errick Mccollum 15, Stanislaw Ilnicki 13, Alan Williams 13.