Pięć sekund przed zakończeniem spotkania Devin Booker rzucił za trzy punkty i Suns prowadzili 113:112. Gdy pozostawało już tylko 0,5 s, Morant trafił na wagę sukcesu.

Jego łączny dorobek to 33 pkt, cztery asysty i cztery zbiórki. Moranta wspierali m.in. Desmond Bane 32 "oczka" i Steven Adams 13 pkt, 16 zbiórek.

Suns wygrali czwartą kwartę 38:25, ale ostatecznie ponieśli siódmą porażkę w sezonie i drugą z rzędu u siebie (wcześniej w swojej hali zanotowali serię 15 wygranych). Mają na koncie 26 zwycięstw i zajmują drugie miejsce w tabeli całej ligi, za Golden State Warriors 27-6.

W poniedziałkowym spotkaniu w składzie "Słońc" wyróżnił się Booker 30 punktów.

Popis Hardena

"Wojownicy" tym razem nie grali, zaś liderujący na Wschodzie Brooklyn Nets pokonali w Los Angeles ekipę Clippers 124:108. James Harden zdobył 39 punktów, a ponadto zebrał z tablic osiem piłek i miał 15 asyst.

Jedna z najsłabszych drużyn w ligowej stawce Houston Rockets uległa na wyjeździe Charlotte Hornets 99:123. Przewaga "Szerszeni" powiększała się z kwarty na kwartę, a dopiero w ostatniej minimalnie lepsze były "Rakiety" (29:27). W zespole Hornets najlepszy był Terry Rozier 27 pkt (siedem "trójek"), zaś w Rockets pięciu zawodników uzyskało co najmniej 11 pkt, a najwięcej Travelin Queen 17.

W Atlancie miejscowi Hawks ulegli Chicago Bulls 118:130. "Byki" odniosły czwarte zwycięstwo z rzędu, a największy wkład mieli DeMar DeRozan 35 pkt i 10 asyst, Zach LaVine 30 pkt i dziewięć asyst, Nikola Vucevic 24 pkt i 17 zbiórek. Dla "Jastrzębi" Cam Reddish rzucił 33 "oczka", w tym osiem "trójek".

Minnesota Timberwolves wygrali z Boston Celtics 108:103, mimo że do przerwy przegrywali 45:56. Najlepszy w "Leśnych Wilkach" był rezerwowy Jaylen Nowell - 29 punktów. Po długiej przerwie (nie grał w NBA od 2019 roku) wystąpił Greg Monroe, który podpisał 10-dniowy kontrakt z Timbervoles. Zdobył 11 punktów oraz zanotował dziewięć zbiórek i sześć asyst.

COVID-19 nie daje za wygraną

Ważną informacją w ligach NBA i hokejowej NHL jest skrócenie z dziesięciu do sześciu dni kwarantanny dla zaszczepionych zawodników i trenerów, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa. Warunek jest taki, że nie ma ryzyka zarażenia innych osób.

ESPN podała, że ponad 200 koszykarzy i sześciu trenerów było objętych protokołem zdrowotnym dot. COVID-19, co skłoniło władze ligi i stowarzyszenie graczy NBPA do wyrażenia zgody na zmianę.

2. Denver Nuggets 16 16 .500
3. Minnesota Timberwolves 16 17 .485