Polkowiczanki przystąpiły do meczu finałowego Pucharu Polski niezwykle zmotywowane i agresywne. W defensywie bardzo często podwajały i potrajały rywali, wymuszając na nich wiele prostych błędów. Zawodniczki z Gdyni ani przez moment nie miały komfortu swobodnego dzielenia się piłką. W ataku koszykarki BC grały szybko, kombinacyjnie i efektownie. W efekcie po pierwszych 10 minutach prowadziły 23:13.

W drugiej kwarcie swój koncert kontynuowała Erica Wheeler, która raz po raz trafiała do kosza - nawet z bardzo trudnych pozycji. Weronika Telenga i Stephanie Mavunga bardzo mocno pomagały pod koszem swoimi zbiórkami i presją na rywalkach, co dawało BC wiele szans na ponawianie akcji. Równo z syreną Magdalena Szymkiewicz z Arki trafiła za trzy, ale na przerwę ona i jej koleżanki schodziły przegrywając 32:42.

W trzeciej kwarcie gdynianki konsekwentnie odrabiały straty. Odrobiły osiem punktów i przed ostatnią odsłoną finału BC prowadziło zaledwie 54:52. Potem na parkiecie trwała już walka cios za cios. W decydujących momentach jeszcze wyższy bieg włączyła jednak Wheeler, która zakończyła spotkanie z 39 punktami - rzucają dokładnie 50 procent oczek swojego zespołu. Tytuł MVP finału powędrował właśnie do niej. Arka próbowała, ale do ostatnich minut nie znalazła sposobu na świetnie dysponowaną liderką Polkowic. BC wygrało zasłużenie 78:70.

Polkowiczanki wygrały przede wszystkim walkę na tablicach - 40:27. Były bardziej agresywne w obronie, grały mocno, fizycznie. Zawodniczki z Gdyni również prezentowały momentami szybką, kombinacyjną koszykówkę, ale w niedzielę nie miały takiej liderki jak Wheeler.

BC Polkowice - VBW Arka Gdynia 78:70 (23:13, 19:19, 12:20, 24:18)
BC Polkowice: Erica Wheeler 39, Artemis Spanou 13, Stephanie Mavunga 7, Aleksandra Zięmborska 5, Alicja Grabska 4, Weronika Gajda 3, Klaudia Gertchen 3, Sasa Cado 2, Weronika Telenga 2
VBW Arka Gdynia: Marissa Kastanek 19, Megan Gustafson 16, Morgan Bertsch 15, Magdalena Szymkiewicz 11, Ana-Marija Begic 4, Kamila Podgórna 3, Pinelopi Pavlopoulou 2, Agata Dobrowolska 0, Kamila Borkowska 0