Dziennik Gazeta Prawana logo

Liga NBA. Trwa zwycięska passa Celtics

22 stycznia 2023, 11:38
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Boston Celtics
<p>Boston Celtics</p>/Newspix
Koszykarze Boston Celtics odnieśli dziewiąte z rzędu zwycięstwo w lidze NBA, pokonując w sobotę na wyjeździe Toronto Raptors 106:104, ale okupili je kontuzjami Marcusa Smarta i Roberta Williamsa III.

"Celtowie" przegrywali w trzeciej kwarcie różnicą dziewięciu punktów. Nie poddali się jednak, choć Smart opuścił boisko ze skręconą kostką, a Williams III z urazem kolana.

Jaylen Brown zdobył 27 punktów, natomiast rezerwowi Grant Williams i Malcolm Brogdon dołożyli 25 i 23 punkty. Inny gracz z ławki rezerwowych Payton Pritchard trafił za trzy w decydującym momencie spotkania, na 90 sekund przed końcową syreną.

- chwalił ich trener Joe Mazzulla.

Celtics zdecydowanie prowadzą w Konferencji Wschodniej z bilansem 35 wygranych i 12 porażek. Na Zachodzie liderami są Denver Nuggets (33-13), którzy w sobotę pauzowali.

Evan Mobley pobił rekord kariery - 38 punktów i dołożył dziewięć zbiórek, a jego Cleveland Cavaliers wygrali u siebie z Milwaukee Bucks 114:102. Goście już po raz piąty grali bez Giannisa Antetokounmpo, który leczy uraz kolana. W ich szeregach zabrakło także Khrisa Middletona, mającego ten sam problem.

Obie drużyny są w czołówce Konferencji Wschodniej - na trzeciej pozycji Bucks (29-17), a na piątej Cavaliers (29-19).

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj