Przebieg spotkania

Warszawiacy dominowali nad rywalami od pierwszych minut, a najbardziej aktywny w ataku był rozgrywający Christian Vital, który mecz zakończył z rekordowym dorobkiem w tym sezonie - 34 punktami. Decydująca dla losów spotkania i tak wysokiej wygranej była trzecia kwarta, którą stołeczni wygrali aż 36:13. W tym fragmencie największy udział w budowaniu przewagi mieli rzucający za trzy punkty - Ray Cowels (cztery razy zza linii 6,75 m) i Vital (dwie trójki).

To pierwsze zwycięstwo Legii w II fazie rywalizacji PE, po tym, jak w pierwszej kolejce uległa w Stambule Bahcesehir Koleji 90:100. Litwini, którzy zajęli pierwsze miejsce w grupie C w I etapie, przegrali po raz drugi (na inaugurację na własnym parkiecie ze Sportingiem CP Lizbona 81:91).

Kolejny rywal Legii

Kolejnym rywalem Legii, która do drugiego etapu awansowała z bilansem 5-1 jako zwycięzca grupy J, będzie portugalski Sporting CP, który wieczorem podejmuje turecki Bahcesehir.

Z 2. etapu do ćwierćfinałów PE FIBA awansują po dwie najlepsze drużyny z czterech grup (K, L, M, N). W sezonie 2021/22 Legia dotarła do 1/4 finału tej rywalizacji, ale była gorsza w dwumeczu od Unahotels Reggio Emilia.