W niedawnych mistrzostwach świata w południowokoreańskim Daegu 28-letni Farah zdobył złoty medal w rywalizacji na 5 000 m i srebrny na dwa razy dłuższym dystansie. W ubiegłym roku zwyciężył w obu konkurencjach w ME w Barcelonie.

Farah wyprzedził ubiegłorocznego triumfatora ankiety EA Francuza Christophe'a Lemaitre'a (srebro w sztafecie 4x100 m i brąz na 200 m podczas MŚ-2011) oraz rodaka Davida Greene'a (zwyciężył w Azji w biegu na 400 m przez płotki).

Na siódmej pozycji uplasował się mistrz świata w skoku o tyczce, 20-letni Paweł Wojciechowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz).

W poniedziałek European Athletics ogłosiła wyniki plebiscytu wśród kobiet. Zwyciężyła Rosjanka Maria Sawinowa, która w Korei sięgnęła po złoto w biegu na 800 m.