Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa) zdobyła złoto w rzucie młotem. Wicemistrzyni olimpijska rzuciła na odległość 75 metrów i 85 centymetrów.
Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) był najlepszy w pchnięciu kulą z rezultatem 20 metrów i 29 centymetrów. Sylwester Bednarek (RKS Łódź), brązowy medalista mistrzostw świata z Berlina (2009) wygrał konkurs skoku wzwyż pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2 metrów i 25 centymetrów, taki sam wynik w większej liczbie prób uzyskał drugi - Wojciech Theiner (AZS-AWF Katowice). 

Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) był najlepszy w biegu na dystansie 1500 metrów wygrywając w czasie 3 minuty 41 sekund i 57 setnych. Halowa wicemistrzyni świata z Sopotu (2014) - Angelika Cichocka była najszybsza na tym samym dystansie w rywalizacji kobiet przybiegając w czasie 4 minuty, 9 sekund i 19 setnych. 

Rywalizację na 200 metrów wśród kobiet wygrała Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław) z czasem 23 sekundy 68 setnych. Karolina Kołeczek (UKS Trójka Sandomierz) została mistrzynią kraju w biegu na 100 metrów przez płotki, najszybciej finiszowała w eliminacjach, gdzie uzyskała czas 12 sekund i 94 setne, w finale pobiegła w czasie gorszym o 16 setnych. 

Ponadto Katarzyna Kowalska (Vectra Włocławek) zdobyła złoto w biegu na 3000 metrów z przeszkodami, Teresa Dobija (AZS Łódź) w skoku w dal, Żaneta Glanc (OŚ AZS Poznań) w rzucie dyskiem, Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn) był najszybszy na 200 metrów mężczyzn, Artur Noga (AZS AWF Kraków) na 110 metrów przez płotki, Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) na 3000 metrów z przeszkodami, a Tomasz Jaszczuk (Pogoń Siedlce) w skoku w dal bijąc swój rekord życiowy rezultatem 8 metrów 15 centymetrów. Sztafetę 4 x 400 metrów wygrali zawodnicy WKS Śląska Wrocław.