Na kolejnych lokatach sklasyfikowani zostali Michael Rodgers 10,00, mający na koncie złoty medal MŚ na tym dystansie Tyson Gay 10,03 oraz Christian Coleman 10,06. Ich zabraknie w olimpijskiej rywalizacji w Rio de Janeiro.

34-letni Gatlin, były mistrz świata, był najlepszy również w biegach półfinałowych, uzyskując 9,83. Aby awansować do finału, trzeba było osiągnąć rezultat 10,01.

Wśród kobiet na 100 m triumfowała English Gardner 10,74, a za nią uplasowały się Tianna Bartoletta i Tori Bowie - obu zmierzono 10,78.

W biegu na 400 m zwyciężyli Allyson Felix 49,68 i Lashawn Merritt 43,97. To również najlepsze wyniki w tym sezonie.

W skoku wzwyż najlepsza okazała się Chaunte Lowe 2,01, z kolei w męskim skoku w dal Jeffery Henderson - 8,59 - o zaledwie centymetr pokonał Jarriona Lawsona.