Polka konkurować będzie m.in. z chorwacką dyskobolką Sandrą Perkovic, grecką tyczkarą Ekaterini Stefanidi i reprezentantką RPA w biegu na 800 m Caster Semenyą. Wśród nominowanych jest także rosyjska skoczkini wzwyż Maria Lasickiene i belgijska wieloboistka Nafissatou Thiam.

Podopieczna Krzysztofa Kaliszewskiego od lat zdominowała rywalizację w rzucie młotem. W 2017 roku potwierdziła, że jest królową w tej konkurencji. Nie przegrała żadnych zawodów, a w Londynie wywalczyła złoto mistrzostw świata.

Wśród nominowanych mężczyzn jest też jedno polskie nazwisko - Fajdka. Trenowany przez Jolantę Kumor zawodnik Agrosu Zamość wywalczył złoty medal MŚ - trzeci z rzędu. Na liście nie ma sześciokrotnego zwycięzcy tego plebiscytu, rekordzisty świata na 100 i 200 m Jamajczyka Usaina Bolta, który w tym sezonie zakończył karierę.

Najlepszym lekkoatletą sezonu szansę zostać mają za to m.in. amerykański tyczkarz Sam Kendricks, brytyjski biegacz na 5000 i 10 000 m Mohamed Farah, katarski skoczek wzwyż Mutaz Essa Barshim i rekordzista globu na 400 m Wayde Van Niekerk z RPA.