Nowicki, ubiegłoroczny mistrz Europy, uzyskał 77,89 i był to najlepszy wynik w grupie A. Fajdek osiągnął niespełna półtora metra więcej i również wyraźnie prowadzi w grupie B. By mieć pewność awansu, trzeba było rzucić 76,5 m.

Reklama

Polacy są głównymi faworytami konkursu i powinni między sobą walczyć o złoto. Trudno sobie wyobrazić, by ktokolwiek był w stanie nawiązać z nimi walkę, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że należy do nich 12 najlepszych tegorocznych wyników w świecie.

Finał rzutu młotem mężczyzn zaplanowano na środę

Dwie Polki w finale biegu na 400 m

Dwie Polki - Justyna Święty-Ersetic i Iga Baumgart-Witan - awansowały do finału biegu na 400 metrów. Nigdy wcześniej w historii tej imprezy biało-czerwone nie wystąpiły w finale.

Święty-Ersetic, ubiegłoroczna mistrzyni Europy, w ostatniej serii półfinałowej czasem 50,96 zajęła drugie i bezpośrednio zakwalifikowała się do finałowej "ósemki".

Z kolei Baumgart-Witan z rekordem życiowym 51,02, poprawionym o 0,1 s, była trzecia pierwszej serii i musiała czekać na wyniki pozostałych, gdyż poza dwoma najszybszymi w trzech biegach półfinałowych awans uzyskały dwie z najlepszymi czasami. Ostatecznie Polka była tą drugą.

Najszybsza w półfinałach była mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro Shaunae Miller-Uibo z Bahamów - 49,66.

Finał biegu na 400 m w czwartek o godz. 22.50 czasu polskiego.