Ullevi Gala będzie mityngiem w skoku o tyczce i w dal. Zawody z powodu restrykcji związanych z epidemią koronawirusa odbędą się bez udziału publiczności, lecz kanał telewizji publicznej SVT, który będzie transmitował zawody, zapowiedział je jako ”wielką tyczkę w Goeteborgu".

Reklama

Dodano, że start Liska, gwiazdy tego formatu, jest szczególnie ważny, ponieważ „ci dwaj wielcy rywale po długiej przerwie będą mieli w końcu okazję powalczyć na żywo, co dla obu będzie z pewnością stymulujące”.

Uczestnictwo zapowiedział Armand Duplantis, dla którego będzie to tegoroczny debiut na szwedzkiej ziemi, i światowa gwiazda tej dyscypliny Piotr Lisek. Polak to srebrny medalista lekkoatletycznych mistrzostw świata w 2017 za Duplantisem i brązowy w 2019 roku w Dausze, gdzie Szwed zdobył srebrny medal za Samem Kendricksem” - poinformowała szwedzka agencja TT.

W konkursie skoku o tyczce wystąpią również Norweg Pal Haugen Lillefosse i Belg Ben Broeders oraz brązowy medalista halowych mistrzostw Europy w 2019 roku Szwed Melker Svaerd Jacobsson.