Poprzeczkę na tej wysokości Szwed pokonał w drugiej próbie. Na stadionie Louisiana State University triumfator próbował skoczyć 6,00, ale po pierwszym niepowodzeniu zrezygnował z kolejnych prób.

W poprzednim roku Duplantis, kandydat do złota olimpijskiego w Tokio, ustanowił rekordy świata w hali (6,18) i na otwartym obiekcie (6,15).

Bardzo dobry rezultat na 100 m - 9,91 (najlepszy w tym sezonie, wiatr 2,0 m/s) uzyskał Amerykanin Fred Kerley. Zaskoczenie jest tym większe, gdyż nigdy nie przekroczył granicy 10 sekund, a na co dzień specjalizuje się na 400 m. Przed dwoma laty zdobył brązowy medal mistrzostw świata na tym dystansie.

Natomiast w mityngu World Athletics Continental Tour w Eugene mistrzyni olimpijska z Rio na 400 m Shaunae Miller-Uibo z Bahamów osiągnęła czas 49,08. To też najlepszy wynik na świecie w 2021 roku i poprawiony blisko 20-letni rekord obiektu.

Finał 100 m mężczyzn wygrał Trayvon Bromell (USA) 10,01, a kobiet Nigeryjka Blessing Okagbare 10,97.