Nowicki wynikiem 81,92 m ustanowił rekord Diamentowej Ligi i został liderem światowych list. Reprezentant Polski jako jedyny przekroczył 80 metrów. Dokonał tego w drugiej próbie. Zawodnik Podlasia Białystok dalej rzucał tylko w dwóch konkursach w karierze: 82,52 podczas igrzysk w Tokio w 2021 roku i 82,00 w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy w Monachium.

Drugie miejsce w Oslo zajął Amerykanin Rudy Winkler (79,42), trzeci był Kanadyjczyk Ethan Katzberg (77,93), a na czwartej pozycji uplasował się Norweg Eivind Henriksen (76,52). Paweł Fajdek był piąty. Pięciokrotny mistrz świata w czwartej serii osiągnął najlepszy wynik w sezonie - 76,50.

Swoboda wynikiem 11,07 zajęła szóste miejsce na 100 m. Polka dynamicznie wyszła z bloków i do 60 metra była w czołówce. W drugiej części dystansu została jednak wyprzedzona przez pięć sprinterek. Polka wyrównała swój trzeci czas w karierze. Szybciej pobiegła 4 czerwca podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie - 11,03 i rok temu w mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu - 11,05.

Wygrała Marie Josee Ta Lou w Wybrzeża Kości Słoniowej, która czasem 10,75 pobiła rekord zawodów i została liderką światowych list. Druga była Anthonique Strachan z Bahamów, która poprawiła rekord życiowy na 10,92. Kolejne trzy zawodniczki: Jamajka Shericka Jackson oraz Brytyjki Dina Asher-Smith i Daryll Neita uzyskały czas 10,98.

Pierwszy raz w historii aż ośmiu zawodników zeszło poniżej 3 minut i 30 sekund w biegu na 1500 metrów. Tuż za Ingebrigtsenem na metę przybiegł Hiszpan Mohamed Katir - 3.28,89. Trzeci Yared Nuguse, reprezentujący USA, poprawił rekord Ameryki Północnej na 3.29,02.

Tyczkarz Duplantis zaliczył wysokość 6,01 m, ale nie uporał się z 6,12. Drugi był Amerykanin Christopher Nilsen - 5,91, a trzeci Filipińczyk Ernest John Obiena - 5,81.

Norweg Karsten Warholm czasem 46,52 pobił swój własny rekord Diamentowej Ligi w biegu na 400 m przez płotki. Drugi na mecie Amerykanin poprawił rekord życiowy na 47,58. Holenderka Femke Bol uzyskała najlepszy w tym roku wynik na świecie w biegu na 400 m ppł - 52,30. Druga była Jamajka Rushell Clayton - 53,84, a trzecia Gianna Woodruff z Panamy - 54,46.

Na 400 m najszybszy był rekordzista świata Wayde van Niekerk z RPA - 44,38. Tuż za nim uplasował się 20-letni Zambijczyk Muzala Samukonga (44,49). Trzecie miejsce zajął Amerykanin Vernon Norwood - 44,51. Czwarty był Havard Bentdal Ingvaldsen, który czasem 44,86 ustanowił rekord Norwegii, należący wcześniej do Karstena Warholma. 21-letni Ingvaldsen został najszybszym Europejczykiem w tym sezonie.

Bieg na 3000 m został zdominowany przez Kenijki. Beatrice Chebet triumfowała najlepszym czasem w karierze - 8.25,01, ustanawiając rekord mityngu. Lilian Rengeruk uzyskała rekord życiowy - 8.25,90, a trzecia była Margaret Kipkemboi - 8.26,12.

Etiopka Birke Haylom pobiła rekord świata juniorek w biegu na jedną milę - 4.17,13. Druga Amerykanka Cory Ann McGee uzyskała najlepszy czas w karierze - 4.18,11, natomiast trzecia Jessica Hull poprawiła rekord Australii na 4.18,24.

Bieg na 5000 m po sprinterskim finiszu wygrał Etiopczyk Yomif Kejelcha, który wbiegł na metę razem z Kenijczykiem reprezentującym USA - Paulem Chelimo. Obaj poprawili rekordy życiowe na 12.41,73. Wynik ich rywalizacji musiał rozstrzygnąć fotofinisz. Z kolei na 200 m najlepszy był Amerykanin Erriyon Knighton, który jako jedyny zszedł poniżej 20 sekund - 19,77.

Kolejny mityng Diamentowej Ligi odbędzie się 30 czerwca w Lozannie. Wcześniej lekkoatleci będą rywalizować w drużynowych mistrzostwach Europy w Chorzowie, które będą rozgrywane w ramach multidyscyplinarnych Igrzysk Europejskich.