Włodarczyk po raz 10. została mistrzynią Polski. W Gorzowie Wielkopolskim wygrała wynikiem 70,91. Na podium stanęły też Malwina Kopron - 70,54 i Aleksandra Śmiech - 69,26. Rekordzistka świata długi czas nie mogła się przełamać i przekroczyć 70 metrów, ale wyszła na prowadzenie w piątej serii, wyprzedzając Kopron. Trzykrotna mistrzyni olimpijska odzyskała tytuł mistrzyni Polski po pięciu latach.

"Na tym etapie kariery jestem słabsza i zrównuję się z innymi zawodniczkami. Wszyscy chcą bić mistrza, ale ja łatwo skóry nie sprzedam" - powiedziała Włodarczyk.

Nowicki triumfował wynikiem 79,96 m. Jego wielki rywal Paweł Fajdek rzucił 78,10 m i zdobył srebrny medal. Trzeci był Dawid Piłat - 73,23.

"Szkoda, że nie udało się rzucić 4 cm dalej, bo byłoby 80 m" - stwierdził Nowicki, dla którego to piąty medal mistrzostw Polski.

Kaczmarek trzeci raz z rzędu została mistrzynią Polski na stadionie. W Gorzowie triumfowała czasem 51,86. Na podium stanęły też Marika Popowicz-Drapała - 52,63 i Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka - 52,84.

"Ten tytuł przyszedł mi chyba najłatwiej. Wiedziałam, że w tym roku mam dużą przewagę. Był lekki stres, ale biegam w tym sezonie bardzo szybko, więc moja pewność siebie jest wysoka" - powiedziała uradowana triumfatorka.

Ponadto Kaczmarek czasem 23,08 pobiła rekord życiowy i wygrała eliminacje biegu na 200 m. Reprezentantka Polski ma zatem szansę na drugi złoty medal. Finał biegu na 200 m odbędzie się w sobotę. Z rywalizacji wycofała się natomiast Anna Kiełbasińska, która była druga w eliminacjach.

Bieg na 400 m czasem 46,10 wygrał Karol Zalewski, który o 0,01 sekundy wyprzedził Igora Bogaczyńskiego. Brąz wywalczył Kajetan Duszyński - 46,17.

Mistrzami Polski w biegu na 400 m ppł zostali Izabela Smolińska - 57,26 i Krzysztof Hołub - 49,78. Medale w tej konkurencji zdobyli też Anna Maria Gryc - 57,90 i Joanna Linkiewicz - 58,13 oraz Jakub Olejniczak - 50,34 i Sebastian Urbaniak - 50,66.

Paulina Borys wygrała konkurs skoku wzwyż wynikiem 1,84. Srebro wywalczyła Aneta Rydz - 1,78, a brąz Wiktoria Miąso - 1,74. W rywalizacji mężczyzn na podium stanęli Norbert Kobielski - 2,24, Mateusz Kołodziejski - 2,16 i Jakub Nielub - 2,12.

Do niespodzianki doszło w skoku o tyczce. Uznawany za faworyta Piotr Lisek zdobył srebrny medal, gdyż nie uporał się z wysokością 5,61 w przeciwieństwie do zwycięzcy - Roberta Sobery. Trzecie miejsce zajął Paweł Wojciechowski, który podobnie jak Lisek przeskoczył 5,46, ale wcześniej miał więcej zrzutek.

Sztafetę 4x100 m czasem 45,48 wygrały sprinterki klubu RLTL Optima Radom: Nikola Brożyna, Natalia Wosztyl, Izabela Smolińska i Martyna Kotwiła. Złote medale otrzymali też zawodnicy AZS AWF Katowice: Jakub Sikorski, Karol Kwiatkowski, Przemysław Kozłowski i Adam Burda, którzy przebiegli sztafetę 4x100 w 40,16 s.

W sesji porannej rywalizowali chodziarze. Na 5 km triumfowała Olga Chojecka, która poprawiła rekord życiowy na 21.29,24. Zawodniczka WLKS Nowe Iganie o 15 sekund wyprzedziła Katarzynę Zdziebło - wicemistrzynię świata i Europy w chodzie na 20 km. Trzecie miejsce czasem 23.07,90 zajęła Agnieszka Ellward z WKS Floty Gdynia.

Ben Hlima - Tunezyjczyk reprezentujący Polskę - był bezkonkurencyjny w chodzie na 10 km. Po 15 latach poprawił rekord życiowy na tym dystansie - 40.35,48. Drugi Dawid Tomala stracił do niego ponad 90 sekund. Mistrz olimpijski z Tokio uzyskał czas 42.11,81. Brązowy medal zdobył Artur Brzozowski - 42.53,74.

W sobotę o medale będą rywalizować płotkarze na czele z Pią Skrzyszowską. Zostaną wyłonieni również mistrzowie Polski w biegach 200, 800 i 5000 m, sztafecie 4x400 m oraz w rzucie oszczepem i skoku w dal.