Jest to dystans mili angielskiej, popularny bieg jest rozgrywany od 1997 roku na całym świecie i polega na tym, że już na starcie zawodnicy muszą wypić butelkę piwa duszkiem i to samo zrobić przed każdym następnym okrążeniem.

23-letni Norweg w sobotę weźmie ślub z rówieśniczką Elisabeth Asserson, z którą zna się z liceum i są w związku od siedmiu lat. „Piwną milą", którą w rodzinnym Sandnes we wtorek, w dniu swoich urodzin wygrał, rozpoczął swój wieczór kawalerski, który według norweskich tradycji może trwać nawet kilka dni.

Jego rekord Europy z Eugene wynosi 3.57.32, natomiast w „beer mile” uzyskał czas 5.22.42, lecz ustanowił rekord Norwegii.

Rekord świata w tej konkurencji wynosi 4,28.1 minuty i należy do 29-letniego Kanadyjczyka Coreya Ballemora, specjalizującego się w biegu na 1500 metrów.

Biegacz wyjaśnił kanałowi norweskiej telewizji NRK że „jest to bardzo trudna i wymagająca konkurencja nawet dla doświadczonych biegaczy, ponieważ biegnie się z żołądkiem pełnym piwa, które się przelewa i odbija przez cały bieg i jest coraz gorzej z każdym okrążeniem”.

Ingerbigtsen poza złotym medalem olimpijskim w Tokio na 1500 metrów zdobył srebrny na 1500 metrów i złoty na 5000 metrów podczas sierpniowych mistrzostw świata w Budapeszcie.

W ubiegłorocznych MŚ w Eugene zdobył złoty medal na 5000 metrów i srebrny na 1500 metrów.

Posiada też cztery złote medale mistrzostw Europy, po dwa na 1500 i 5000 metrów. W halowych ME zdobył pięć złotych medali, w tym trzy na 3000 metrów i dwa na 1500 oraz jeden srebrny na 1500 metrów.