Dziennik Gazeta Prawana logo

Nowe okoliczności wypadku Schumachera. Szukał adrenaliny?

30 grudnia 2013, 19:35
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Michael Schumacher
Michael Schumacher/Newspix
We Francji specjaliści od neurologii i sportu wypowiadają się na temat okoliczności i prognoz dotyczących Michaela Schumachera. Były mistrz świata Formuły 1 pozostaje w stanie krytycznym po upadku na nartach. Żandarmeria prowadzi dochodzenie dotyczące wypadku.

Według specjalistów od neurologii i neurochirurgii niepokój może wzbudzać fakt pojawienia się krwiaków po bokach płatów mózgu. Lekarze z kliniki w Grenoble, gdzie hospitalizowany jest Schumacher twierdzą, że w obecnym stanie chorego nie przewidują kolejnej operacji.

Pacjent przeszedł wielogodzinny zabieg usunięcia krwiaka zaraz po przywiezieniu go do szpitala. Panuje ogólna opinia, że jest on w rękach najlepszych we Francji specjalistów w dziedzinie neurochirurgii i rekonwalescencji neurologicznej.

Zdaniem lekarzy szansą na wyzdrowienie chorego jest także jego młody wiek - 44 lata oraz ogólna, bardzo dobra kondycja fizyczna sportowca, którego organizm jest przyzwyczajony do codziennego wysiłku.

Takiego zdania jest także były zjazdowiec, zdobywca Pucharu Świata, a także świetny kierowca rajdowy Luc Alphand, który podkreśla, że wyczynowcy często szukają adrenaliny związanej z dużą szybkością.

Do wypadku doszło w pasie nieubitego śniegu między dwoma wytyczonymi pasami. W miejscu tym znajduje się wiele przysypanych śniegiem skał.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj