Niemiec o minutę i 39 sekund wyprzedził Holendra Toma Dumoulina (Argos-Shimano) i o minutę i 47 sekund Czecha Jana Bartę (Team NetApp-Endura).

Jazda indywidualna na czas. Start w Bergerac - stolicy tutejszych winnic - mieście filozofów i pisarzy. 54 kilometry. Przez długi czas Maciej Bodnar bardzo wysoko - na szóstym miejscu. Wtedy na trasę wyruszył Niemiec Tony Martin, aktualny mistrz świata w tej konkurencji. I to on pokonał ten dystans w nieco ponad godzinę i dziewięć minut - o ponad półtorej szybciej od prowadzącego dotychczas Czecha. I wreszcie na trasę ruszają rycerze walczący o miejsce na podium. Na trasie dramat, łzy i oklaski. Valverde walczy o podium. Przegrywa z kretesem. Peraud przegania Pinot, który był do tej pory trzeci. Francja oszalała w promieniach słońca krainy czarnych trufli w Perigaux. Ostatni podjazd. A za nimi okręt flagowy. Nibali pod żółtymi żaglami. Peraud wywalczył drugie miejsce na podium. Pinot jest trzeci.

Wygrywa Martin przed Dumoulin, Czechem Bartą, Nibalim i kolejnym Czechem Konigiem. Maciej Bodnar 12. W klasyfikacji ogólnej - Michał Kwiatkowski, któremu ta czasówka nie wyszła jest 28., Majka 44., Gołaś 55., Huzarski 68., a Bodnar 112. Jutro żegnamy się z Tour de France 2014. Ostatnia odsłona - parada na Polach Elizejskich i szarże sprinterów.

Liderem wyścigu pozostaje Vincenzo Nibali (Astana). Włoch wyprzedza Francuzów Jean-Christophe'a Pérauda (Ag2r-La Mondiale) o 7 minut i 52 sekundy oraz Thibauta Pinota (FDJ.fr) o 8 minut i 24 sekundy.

28. miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Michał Kwiatkowski (strata 1:20.49). Rafał Majka jest 44. (strata 2:17.53), Michał Gołaś 55. (strata 2:49.53), Bartosz Huzarski 68. (strata 2:58.00), a Maciej Bodnar 112. (strata 3:52.52).

101. edycja Tour de France zakończy się w niedzielę - 21. etap z Evry zakończy się finiszem na paryskich Polach Elizejskich.

Dwa etapy podczas tegorocznej "Wielkiej Pętli" wygrał Rafał Majka. Polak z grupy Tikoff-Saxo został zwycięzcą klasyfikacji górskiej.