Dujszebajew podpisał umowę do końca listopada. Wcześniej zakładaliśmy, że kontrakt podpiszemy do końca września. Terminarz kwalifikacji mistrzostw Europy 2018 nakazał zmianę planów - powiedział prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki, cytowany na stronie internetowej związku.

W przyszłym tygodniu zostaną ogłoszone nazwiska kolejnych osób, które będą współpracowały z Dujszebajewem w sztabie zespołu narodowego.

Najbliższym sprawdzianem biało-czerwonych będzie turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich Rio de Janeiro, który w dniach 8-10 kwietnia odbędzie się w Gdańsku. O dwa premiowane awansem miejsca zagrają również drużyny Macedonii, Tunezji i Chile.

Dujszebajew został wybrany na selekcjonera reprezentacji Polski 26 lutego. Decyzję taką podjął zarząd ZPRP.

Pochodzący z Kirgistanu 47-letni Dujszebajew, były wybitny zawodnik, jest obywatelem Hiszpanii. Od stycznia 2014 roku prowadzi Vive Tauron Kielce, gdzie zastąpił Bogdana Wentę. Z kieleckim klubem dwukrotnie sięgnął po tytuł mistrza Polski (2014, 2015). Tyle samo razy triumfował w krajowym pucharze. W ubiegłym roku Vive pod jego wodzą zajęło trzecie miejsce w Lidze Mistrzów.