Bilety dostępne są m.in. na finały lekkoatletyczne 19 i 20 sierpnia (ceny od 350 do 1200 reali brazylijskich, czyli od 105 do 362 dolarów), ceremonię zamknięcia 21 sierpnia (od 200 reali brazylijskich, czyli 60 dol.), finał koszykarek (od 258 reali brazylijskich, czyli 78 dol.), czy finał siatkarek plażowych (od 350 reali brazylijskich, czyli 106 dol.).

Reklama

Ceny wejściówek na zmagania w innych dyscyplinach zaczynają się od 40 reali brazylijskich (11,78 dol.).

Brazylijczycy mogą kupować bilety bezpośrednio w specjalnych 28 biurach otwartych w Rio de Janeiro i pięciu innych miastach kraju gospodarza IO (Sao Paulo, Belo Horizonte, Salvadorze, Brasilii, Manaus) oraz oczywiście przez internet - tak jak pozostali kibice z całego świata.

Mniejsze zainteresowanie sprzedażą biletów może wiązać się z kryzysem gospodarki brazylijskiej i coraz większymi problemami finansowymi zwykłych mieszkańców. Kraj stoi w obliczu recesji, zmaga się też z perturbacjami politycznymi związanymi z procedurą impeachmentu prezydent Dilmy Rousseff, która została oskarżona o ukrywanie złego stanu gospodarki. Jej obowiązki przejął w połowie maja wiceprezydent Michel Temer.