Przepisy dopuszczają możliwość zgłoszenia 14 szczypiornistów i jednego rezerwowego, którym został Piotr Chrapkowski. Z drużyną do Brazylii poleci także inny rozgrywający Mariusz Jurkiewicz (obaj Vive), który będzie mógł zostać zgłoszony do składu jedynie w obliczu kontuzji któregoś z kolegów, ale tylko podczas fazy grupowej turnieju.

Reklama

- Mariusz ciężko trenował na zgrupowaniu w Arłamowie. Przepracował cały okres i jestem bardzo zadowolony z jego postawy. Przed ogłoszeniem składu na igrzyska nie miałem możliwości sprawdzenia go w grze, a obciążenia meczowe, to jednak co innego niż treningi. Nie mamy pewności czy jego kolano wytrzyma grę na pełnych obrotach a szczególnie, takie obciążenia jakie niesie za sobą turniej olimpijski. Dlatego Mariusz leci z nami do Kataru, gdzie dostanie szansę na grę w starciach z drużyną gospodarzy. Będę go tam bacznie obserwował. Następnie poleci z nami do Rio, będzie trenował z drużyną i będzie do dyspozycji na wypadek konieczności zmian – powiedział Dujszebajew cytowany na stronie internetowej ZPRP.

21 lipca biało-czerwoni udadzą do Dauhy, gdzie rozegrają dwa mecze towarzyskie z innym uczestnikiem turnieju w Rio, wicemistrzem świata – Katarem. Po powrocie znad Zatoki Perskiej Polacy zameldują się w Kielcach, a 28 lipca w Hali Legionów zagrają sparing z Motorem Zaporoże.

29 lipca w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego drużyna złoży ślubowanie olimpijskie. Dzień później ponownie rozegra test-mecz z ukraińskim klubem w Arenie Legionowo.

31 lipca reprezentacja piłkarzy ręcznych odleci do Rio de Janeiro i od następnego dnia trenować będzie na obiektach olimpijskich. Cykl przygotowań zamknie sparing z Tunezyjczykami, który zaplanowano na 3 sierpnia, najprawdopodobniej w Future Arena, w której to hali piłkarki i piłkarze ręczni walczyć będą o medale Igrzysk XXXI Olimpiady.

Rywalizację Polacy rozpoczną 7 sierpnia, od meczu z gospodarzami imprezy – Brazylijczykami. W grupie mają także Niemców, Słoweńców, Szwedów i Egipcjan.

Skład kadry piłkarzy ręcznych na igrzyska w Rio de Janeiro:

Reklama

bramkarze - Sławomir Szmal (KS Vive Tauron Kielce), Piotr Wyszomirski (TBV Lemgo, Niemcy);

w polu - Karol Bielecki, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Mateusz Jachlewski, Mateusz Kus (wszyscy Vive Tauron Kielce), Adam Wiśniewski, Michał Daszek (obaj SPR Wisła Płock SA), Bartosz Jurecki (SPR Chrobry Głogów), Przemysław Krajewski (KS Azoty Puławy), Łukasz Gierak (TuS N-Lubbecke, Niemcy), Michał Szyba (Kadetten Schaffhausen, Szwajcaria), Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa, Hiszpania);

rezerwowy: Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce).