Szczypiorniści nie zachwycali swą grą w rundzie grupowej i do końca musieli drżeć o awans do ćwierćfinału. Pomogli im mistrzowie Europy Niemcy, którzy w ostatniej kolejce pokonali Egipt.

Reklama

W 1/4 finału biało-czerwoni zrewanżowali się Chorwatom za sromotną porażkę podczas styczniowych mistrzostw Europy w Polsce. Znakomicie zagrał Karol Bielecki, który zdobył 12 goli, z kolei w bramce świetnie spisywał się Piotr Wyszomirski.

W nocy z piątku na sobotę, o godz. 1.30 czasu polskiego, podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa zmierzą się z Duńczykami. Polacy mają szansę na drugi medal olimpijski. W 1976 roku w Montrealu zdobyli brąz.

Teraz zaczyna się dla nas nowy turniej i mamy nowe marzenia - powiedział Dujszebajew.

Po udanych eliminacjach i najdłuższym rzucie w tej fazie rywalizacji o podium marzy również młociarz Nowicki. Finał tej konkurencji rozpocznie się o 2.05 w nocy. W decydującej rozgrywce zabraknie dwukrotnego mistrza świata Pawła Fajdka, który zajął dopiero 17. miejsce i niespodziewanie pożegnał się z rywalizacją.

Na lekkoatletycznej bieżni walczyć będą polskie sztafety - kobiety i mężczyźni pobiegną w eliminacjach 4x400 m.

Na piątek zaplanowane są też finały chodu - już o 8 rano czasu miejscowego rozpoczną się zmagania mężczyzn na 50 km, z udziałem Rafała Augustyna, Adriana Błockiego i Rafała Fedaczyńskiego. Z kolei o 14.30 startować będą Paulina Buziak, Agnieszka Dygacz i Agnieszka Szwarnóg na 20 km.

Nie zabraknie też emocji na torze kajakowym. Marta Walczykiewicz, która zdobyła już w Rio srebro w K1 200 m, a także Beata Mikołajczyk i Karolina Naja, brązowe medalistki w K2 500 m, powalczą w konkurencji K4 500 m. W składzie tej osady jest też Edyta Kierkla-Dzieniszewska. Eliminacje i wyścigi półfinałowe odbędą się również - z udziałem Polaków - w K1 200 m i C2 1000 m mężczyzn.

W piątek zostanie dokończona rywalizacja w pięcioboju nowoczesnym kobiet. Oktawia Nowacka, która swego czasu zajmowała czołowe lokaty w Pucharze Świata, prowadzi po szermierce. Anna Maliszewska zajmuje 22. miejsce.

W taekwondo Piotr Paziński (80 kg) rozpocznie zmagania od 1/8 finału. Pojedynki o medale są zaplanowane w środku nocy.