Carapaz do naszpikowanej gwiazdami ekipy Ineos, której zawodnikami są także Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś, dołączył po sezonie 2019. Ponieważ w drużynie jest kilku chętnych do walki o zwycięstwo w Tour de France, 27-latek zamierza znów skupić się na Giro.

Pandemia koronawirusa sparaliżowała kolarską rywalizację. Najważniejszy włoski wyścig został przełożony z maja na 3-25 października, a częściowo pokryje się z nim Vuelta a Espana (20 października - 8 listopada).

W nowym kalendarzu wyścigów najwyższej kategorii Tour de Pologne jest pierwszą imprezą etapową. Carapaz wcześniej planuje start w zawodach niższej rangi Vuelta a Burgos (28 lipca - 1 sierpnia), ale ich organizacja wciąż nie została potwierdzona.

Później natomiast zamierza rywalizować w Tirreno-Adriatico (7-14 września).

Carapaz w Tour de Pologne startował wcześniej w 2018 roku. Wówczas jako zawodnik grupy Movistar zajął 12. miejsce, a ze zwycięstwa cieszył się Kwiatkowski.