Dziennik Gazeta Prawana logo

Zeszłoroczny zwycięzca Giro planuje start w Tour de Pologne

3 czerwca 2020, 13:15
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Kolarze
<p>Kolarze</p>/Shutterstock
Zwycięzca ubiegłorocznego Giro d'Italia Richard Carapaz zamierza wystartować w zaplanowanym na 5-9 sierpnia Tour de Pologne - informuje hiszpańska agencja EFE. Dla ekwadorskiego kolarza grupy Ineos będzie to etap przygotowań przed obroną tytułu w Giro.

Carapaz do naszpikowanej gwiazdami ekipy Ineos, której zawodnikami są także Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś, dołączył po sezonie 2019. Ponieważ w drużynie jest kilku chętnych do walki o zwycięstwo w Tour de France, 27-latek zamierza znów skupić się na Giro.

Pandemia koronawirusa sparaliżowała kolarską rywalizację. Najważniejszy włoski wyścig został przełożony z maja na 3-25 października, a częściowo pokryje się z nim Vuelta a Espana (20 października - 8 listopada).

W nowym kalendarzu wyścigów najwyższej kategorii Tour de Pologne jest pierwszą imprezą etapową. Carapaz wcześniej planuje start w zawodach niższej rangi Vuelta a Burgos (28 lipca - 1 sierpnia), ale ich organizacja wciąż nie została potwierdzona.

Później natomiast zamierza rywalizować w Tirreno-Adriatico (7-14 września).

Carapaz w Tour de Pologne startował wcześniej w 2018 roku. Wówczas jako zawodnik grupy Movistar zajął 12. miejsce, a ze zwycięstwa cieszył się Kwiatkowski.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj