O wysokiej wygranej zdecydował okres znakomitej gry po przerwie. Po niecałym kwadransie w drugiej połowie biało-czerwoni wygrywali 25:15 i potem już tylko umiejętnie pilnowali wyniku, szanowali piłkę i z uśmiechami na twarzach, może trochę zdekoncentrowani, oczekiwali na końcową syrenę.

Za najlepszego gracza spotkania fachowcy uznali polskiego bramkarza Adama Morawskiego, który odbijał prawie wszystkie piłki. Miał też znakomite wsparcie w obronie. W ataku w pierwszej części gra podopiecznych trenera Patryka Rombla momentami pozostawiała jeszcze sporo do życzenia, jednak w drugiej ich dominacja była bezdyskusyjna.

Spustoszenie w szeregach rywali siali przede wszystkim Szymon Sićko i bezbłędny egzekutor rzutów karnych Arkadiusz Moryto, który został uznany MVP dwóch poprzednich pojedynków Polaków (z Tunezją 30:28 i Hiszpanią 26:27). Obaj zdobyli po sześć goli. O jedno trafienie mniej zaliczył Maciej Gębala, a z czterema na koncie zakończył Maciej Majdziński.

Na początku oba zespoły grały bardzo uważnie w obronie i pierwszego gola w tym meczu zdobył w 4. minucie Maciej Gębala. Sporo kłopotów polskiej defensywie sprawiał Jose Toledo - były rozgrywający Orlenu Wisły Płock (2015-2019).

Pierwsze trafienie Brazylijczycy zaliczyli dopiero w siódmej minucie, ale potem się poprawili i w 11. wyrównali na 3:3. Sześć minut później biało-czerwoni prowadzili 8:5, ale po reprymendzie brazylijskiego selekcjonera, rywale błyskawicznie odrobili straty.

Potem rywalizacja toczyła się gol za gol i dopiero w samej końcówce pierwszej połowy Polacy wykorzystali błędy przeciwników i do szatni schodzili wygrywając 13:11.

Po zmianie stron Polacy zaczęli od znakomitych parad Morawskiego i goli spółki Sićko-Majdziński. W 44. minucie prowadzili różnicą dziesięciu bramek i widać było, że zeszło w tym momencie całe napięcie. Brazylijczycy próbowali różnych wariantów taktycznych, ale nie mogli już nic zrobić, ich rywale całkowicie dominowali na boisku.

Teraz drużyny z grupy B - Polska Hiszpania i Brazylia - w drugiej rundzie rywalizować będą z Niemcami, Węgrami i Urugwajem z gr. A.

W MŚ po raz pierwszy występują 32 zespoły. Z każdej z ośmiu grup do drugiej rundy awansowały po trzy drużyny. W ten sposób powstały cztery grupy po sześć ekip, z których po dwie najlepsze zagrają w ćwierćfinale. Tytułu broni Dania.