Podopieczni trenera Xavi Sabate bez żadnych problemów w niedzielę pokonali 38:19 w Orlen Arenie Metalurga Skopje, ostatnią w tabeli drużynę grupy A.

Reklama

Zespół z Macedonii przyjechał w bardzo okrojonym, 11-osobowym (z trzema bramkarzami) i młodym składzie. Jest już bez szans na wyjście z grupy i awans do Top 16, Orlen Wisła chciałaby zakończyć fazę grupową na czele tabeli. Mecz zaległy rozstrzygnęła na swoją korzyść, podobnie jak mecz z aktualnego kalendarza.

Wtorkowy pojedynek nieco różnił się od niedzielnego. Zawodnicy wraz z trenerem odrobili lekcję i nie pozwolili gospodarzom wywalczyć dużej różnicy. Po pierwszym kwadransie gry doprowadzili nawet do wyniku 8:6, ale kosztowało ich to tyle wysiłku, że potem oddali całkowicie inicjatywę Orlen Wiśle.

W 24. minucie, po czterech golach Niko Mindegii i jednym Krzysztofa Komarzewskiego płocczanie prowadzili 13:7. Taką samą różnicą, sześciu goli zakończyła się pierwsza odsłona spotkania.

W drugiej było jeszcze lepiej i skuteczniej. Płocczanie punktowali rywali, pozwolili im na rzucenie tylko trzech goli w trzecim kwadransie spotkania. Sami 12 razy pokonali bramkarza gości i wypracowali sobie wysoką, 15-bramkową różnicę. Trener zdecydował się na wstawienie między słupki młodego 23-letniego bramkarza Szymona Rybickiego oraz 16-letniego Oliwiera Kamińskiego. Obaj zadebiutowali w europejskich pucharach.

Ostatnie 15 minut spotkania, to gol za gol, płocczanie mieli tak wysoką przewagę, że nic im nie mogło odebrać kompletu punktów i utrzymania pozycji lidera grupy A.

Do zakończenia fazy grupowej Orlen Wiśle pozostały trzy spotkania. W najbliższą sobotę płocczanie podejmą w swojej hali Abanca Ademar Leon z trenerem Manolo Cadenasem w zaległym meczu 4. kolejki, 23 lutego rozegrają mecz 9. kolejki z wicemistrzem Hiszpanii, a tę fazę rozgrywek zakończą 2 marca spotkaniem z Czechowskimi Niedźwiedziami w Płocku.

Orlen Wisła Płock - MKD HC Metalurg Skopje 35:20 (16:10)
Orlen Wisła Płock: Adam Morawski, Szymon Rybicki – Oliwier Kamiński, Predrag Vejin 1, Alvaro Ruiz 4, Abel Sergio 3, Leon Susnja, Zoltan Szita 3, Krzysztof Komarzewski 2, Przemysław Krajewski 1, Mirsad Terzic, Jeremy Toto 3, Lovro Mihic 8, Mikołaj Czapliński 3, Niko Mindegia 7
Metalurg: David Brestovac, Daniel Dupjachanec, Daniel Gjorgjeski – Vasilje Kaludjerovic 3, Aleksandar Petkovski, Milan Popovic 5, Dario Kofiloski, Martin Serafimov 8, Andrej Mitikj 4, Momir Rnic, Stefan Dodic, Velko Markoski
Karne minuty: Orlen Wisła – 8, Metalurg – 4 minuty
Sędziowie: Tomas Barysas i Petrusis Povilas (Litwa)
Mecz bez udziału publiczności.