Jak poinformowali organizatorzy, jeden z najpopularniejszych amatorskich wyścigów kolarskich zostanie rozegrany na 80-kilometrowej trasie ze startem i metą w Hotelu Arłamów. W piątek, dniu prezentacji imprezy, rozpoczęły się zapisy.

Rozgrywany od 2010 roku wyścig stał się kultowy, a w ostatnich edycjach startowało w nim niemal trzy tysiące zawodników. Przed rokiem, ze względu na pandemię, rywalizacja odbyła się na trenażerach, a udział wzięło wielu wybitnych zawodników wspieranych przez PKN Orlen w tym m.in. Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik czy Anita Włodarczyk.

Reklama

W tym roku przygotowaliśmy zupełnie nową, bardzo ciekawą trasę w niezwykle pięknym miejscu, czyli Arłamowie. Jestem przekonany, że rywalizacja na tej trasie przyniesie uczestnikom wiele satysfakcji i sportowych emocji. Bardzo cieszę się ze współpracy z Hotelem Arłamów i jestem przekonany, że tegoroczny Orlen Tour de Pologne Amatorów będzie dla nas wszystkich wspaniałym przeżyciem – powiedział dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang.

Podczas wyścigu uczczona zostanie pamięć wybitnego kolarza Ryszarda Szurkowskiego. W 1973 roku został mistrzem świata, dwukrotnie (1972, 1976) wywalczył olimpijskie srebro w jeździe drużynowej na czas, cztery razy (1970, 1971, 1973 i 1975) wygrał Wyścig Pokoju.

Ryszard Szurkowski od samego początku był mocno związany z naszą inicjatywą wyścigu dla amatorów. Był wspaniałym ambasadorem i prawdziwym przyjacielem tego kolarskiego święta, niejednokrotnie pojawiał się w peletonie dając przykład i motywując młodszych kolegów. Każdy mógł liczyć na jego dobre słowo, chętnie dzielił się radami dotyczącymi kolarstwa, treningu i przygotowań do Tour de Pologne Amatorów, dlatego zdecydowaliśmy się poświęcić tegoroczny wyścig właśnie Ryszardowi - dodał Lang.