Muaythai okazało się jedną z popisowych dyscyplin reprezentacji Polski w rozgrywanych w Małopolsce Igrzysk Europejskich. Kierczyńska sięgnęła po złoto w Myślenicach w kat. 54, Dargiel wywalczyła srebro w 51 kg, a Siegert w 67 kg.

Czwarty medal dla Polski tego dnia wywalczyły zawodniczki w siedmioosobowej odmianie rugby. W finale na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie biało-czerwone przegrały z Wielką Brytanią 0:33 (0:19).

Brytyjki z bezpośrednią kwalifikacją

Sukces ten zapewnił Brytyjkom bezpośrednią kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu. Biało-czerwone, podobnie jak brązowe medalistki Czeszki, wywalczyły natomiast prawo gry w barażu interkontynentalnym.

Wśród mężczyzn najlepsza okazała się Irlandia.

Blisko medalu w singlu w tenisie stołowym była Natalia Bajor. Ostatecznie Polka zajęła czwarte miejsce, przegrywając o brąz ze swoją koleżanką klubową z KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg - Rumunką Elizabetą Samarą 3:4.

Czuję niedosyt, bo byłam bardzo blisko. Jest jednak i zadowolenie, ponieważ zagrałam dobry turniej - przyznała Bajor.

W środę rozpocznie się rywalizacja drużynowa od 1/8 finału, z udziałem Polaków i Polek.

Wciąż bardzo dobrze spisują się polskie pięściarki. We wtorek w Nowym Targu swoje bokserskie walki 1/8 finału wygrały Natalia Rok (kat. 50 kg), Julia Szeremeta (57 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg). W tej fazie rywalizacji odpadł natomiast Jarosław Iwanow (57 kg).

Koniec rywalizacji indywidualnej w szermierce

Zakończyła się rywalizacja indywidualna w szermierce.

Utytułowana Ukrainka Ołha Charłan triumfowała w turnieju szablistek. Najlepsza z Polek, Angelika Wątor, zajęła szóste miejsce.

32-letnia Charłan ma na koncie m.in. cztery medale igrzysk olimpijskich - złoty i srebrny drużynowo, a indywidualnie dwa brązowe. Jest wielokrotną mistrzynią świata i Europy. Triumfowała 29 razy w zawodach Pucharu Świata indywidualnie

Mężczyźni rywalizowali we wtorek w szpadzie - wygrał Holender Tristan Tulen.

Niemiec Timo Barthel zdobył w Rzeszowie złoty medal Igrzysk Europejskich i jednocześnie mistrzostw Europy w skokach do wody z wieży 10-metrowej. Robert Łukaszewicz zajął w finale jedenaste miejsce.

Początek rywalizacji na skoczni narciarskiej

Zaczęła się rywalizacji na skoczni narciarskiej. Austriaczka Jackqueline Seifriedsberger wygrała indywidualny konkurs na Średniej Krokwi w Zakopanem. Na podium stanęły też Słowenka Nika Prevc i Marita Kramer z Austrii. Najlepsza z Polek Anna Twardosz zajęła 25. miejsce.

W środę na Średniej Krokwi odbędzie się konkurs mężczyzn, a w czwartek rywalizacja mikstów.

Medale reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski zdobyła dotychczas 34 medale - 11 złotych, 14 srebrnych i 9 brązowych. To tyle, co łącznie w dwóch poprzednich edycjach Igrzysk Europejskich - w Baku (20 medali) i w Mińsku (14).

W klasyfikacji medalowej tegorocznej imprezy biało-czerwoni spadli jednak na piąte miejsce. Prowadzą Włochy (19-19-25) przed Hiszpanią (18-11-14) i Ukrainą (17-10-7), która we wtorek wzbogaciła swoje konto m.in. o pięć złotych krążków.

Na czwarte miejsce awansowały Niemcy (12-10-11).