Jacek Zieliński będzie asystentem selekcjonera reprezentacji Polski Franciszka Smudy - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". Zieliński znajdzie się w sztabie szkoleniowym kadry na turniej o Puchar Króla, który odbędzie się w Tajlandii, 17-23 stycznia.

Reklama

Tomasz Wałdoch, którego w roli asystenta najchętniej widziałby sam Smuda (pełnił tę funkcję podczas zgrupowania reprezentacji w Grodzisku Wielkopolskim przed listopadowymi towarzyskimi meczami z Rumunią i Kanadą), musi najpierw skończyć szkołę trenerską w Kolonii. W tej chwili nie ma uprawnień trenerskich.

Jeśli to zrobi, w marcu PZPN wróci do negocjacji z nim. Wałdoch będzie musiał jednak zadeklarować, że jest gotowy mieszkać i pracować w Polsce. Były piłkarz na stałe mieszka w Niemczech, ale związek na pewno nie zgodzi się na to, by pracował "na odległość".

Kandydaturę Zielińskiego podsunął Jerzy Engel. Smuda ją zaakceptował, bo nie jest tajemnicą, że zna i lubi Zielińskiego, którego prowadził zresztą jako trener Legii Warszawa.Zieliński, były stoper i reprezentant Polski, po zakończeniu kariery piłkarskiej zajął się pracą trenerską. W ekstraklasie prowadził Legię, Koronę Kielce i Lechię Gdańsk.