Podczas niedawnego zjazdu PZPN dużo mówiło się o tym, że Grzegorz Lato za poparcie zapłaci wiernym delegatom m.in. atrakcyjnymi wyjazdami zagranicznymi. Wtajemniczeni mówili nawet o 40-osobowej grupie działaczy, która miała udać się do Tajlandii. Okazuje się jednak, że przynajmniej pod tym względem w związku zapanowała normalność i z piłkarzami pojedzie skromna delegacja w składzie: Ireneusz Serwotka, Zbigniew Lach (członkowie zarządu PZPN) i Józef Maliszewski z komisji rewizyjnej. Czwartym działaczem delegowanym przez PZPN jest były prezes Dolnośląskiego ZPN, skonfliktowany z Latą Jerzy Koziński.

Reklama

Nasza reprezentacja w tajlandzkim mieście Korat zagra trzy mecze - z Danią (17.01), Tajlandią (20.01) i Singapurem (23.01). Wszystkie spotkania zostaną rozegrane na obiekcie Rajamangala National Stadium. Na spotkaniach z udziałem Tajlandii spodziewanych jest 20 tys. kibiców. Dla gospodarzy mecze w turnieju będą próbą generalną przed marcowym spotkaniem z Iranem o awans do finałów mistrzostw Azji 2011 w Katarze. Trenerem reprezentacji Tajlandii jest jeden z najlepszych piłkarzy angielskich w latach 80., Bryan Robson. Pełni on w tym kraju podwójną funkcję. Oprócz trenowania piłkarzy jest też azjatyckim ambasadorem Manchesteru United. Głównym zadaniem, które Robson ma do spełnienia w Tajlandii, jest awans do finałów mistrzostw świata w Brazylii w 2014 r. Co ciekawe, w debiucie angielski szkoleniowiec ograł jesienią 3:1 Singapur. Pierwszą porażkę poniósł kilka dni później 0:1 z tym samym rywalem. Robson całkowicie odmienił tajski zespół. Przestawił go na grę systemem 3-5-2.

Kadra na zgrupowanie w Tajlandii. Bramkarze: Sebastian Przyrowski (Polonia Warszawa), Mariusz Pawełek (Wisła Kraków); Obrońcy: Maciej Sadlok i Tomasz Brzyski (obaj Ruch Chorzów), Kamil Glik (Piast Gliwice), Piotr Brożek (Wisła Kraków), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa); Pomocnicy: Janusz Gol, Jakub Tosik (obaj GKS Bełchatów), Sławomir Peszko, Tomasz Bandrowski (obaj Lech Poznań), Maciej Iwański i Maciej Rybus (obaj Legia Warszawa), Patryk Małecki (Wisła Kraków), Jacek Kiełb (Korona Kielce), Adam Matuszczyk (FC Koeln), Łukasz Mierzejewski (Cracovia); Napastnicy: Dawid Nowak (GKS Bełchatów), Robert Lewandowski (Lech Poznań), Marcin Robak (Widzew Łódź). Wszystkie spotkania pokaże TVP.