Dziennik Gazeta Prawana logo

Wybrzeże Kości Słoniowej za burtą

24 stycznia 2010, 23:28
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej, zaliczani do faworytów Pucharu Narodów Afryki, odpadli w ćwierćfinale imprezy, ulegając w Kabindzie Algierii po dogrywce 2:3 (1:1, 2:2).

Mecz drużyn, które w czerwcu zagrają w mistrzostwach świata w RPA, miał dramatyczny przebieg. Gdy w 89. minucie Abdelkader Keita atomowym strzałem z 25 metrów w okienko algierskiej bramki zdobył prowadzenie dla "Słoni", wydawało się, że kwestia awansu jest rozstrzygnięta. Algierczycy szybko się jednak podnieśli i Madjid Bougherra wyrównał.

Na początku dogrywki Hameur Bouazza strzelił głową zwycięskiego gola, wykorzystując kardynalny błąd w ustawieniu obrony Wybrzeża Kości Słoniowej. Algierczycy już się cieszyli z awansu, gdy w 120. minucie Kolo Toure zdobył bramkę dla WKS, ale sędzia z Seszeli popełnił błąd, odgwizdując spalonego i konkurs rzutów karnych nie był potrzebny.

Algieria jest drugim półfinalistą Pucharu Narodów Afryki i czeka na zwycięzcę poniedziałkowego spotkania między Kamerunem a Egiptem. Wcześniej Ghana pokonała 1:0 gospodarza imprezy - Angolę.

Algieria - Wybrzeże Kości Słoniowej 3:2 (1:1, 2:2)

Bramki: dla Algierii - Karim Matmour (40), Madjid Bougherra (90+1), Hameur Bouazza (92); dla Wybrzeża Kości Słoniowej - Salomon Kalou (4), Abdelkader Keita (89). Sędziował: Eddy Maillet (Seszele).

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj