Mecz drużyn, które w czerwcu zagrają w mistrzostwach świata w RPA, miał dramatyczny przebieg. Gdy w 89. minucie Abdelkader Keita atomowym strzałem z 25 metrów w okienko algierskiej bramki zdobył prowadzenie dla "Słoni", wydawało się, że kwestia awansu jest rozstrzygnięta. Algierczycy szybko się jednak podnieśli i Madjid Bougherra wyrównał.

Na początku dogrywki Hameur Bouazza strzelił głową zwycięskiego gola, wykorzystując kardynalny błąd w ustawieniu obrony Wybrzeża Kości Słoniowej. Algierczycy już się cieszyli z awansu, gdy w 120. minucie Kolo Toure zdobył bramkę dla WKS, ale sędzia z Seszeli popełnił błąd, odgwizdując spalonego i konkurs rzutów karnych nie był potrzebny.

Algieria jest drugim półfinalistą Pucharu Narodów Afryki i czeka na zwycięzcę poniedziałkowego spotkania między Kamerunem a Egiptem. Wcześniej Ghana pokonała 1:0 gospodarza imprezy - Angolę.

Algieria - Wybrzeże Kości Słoniowej 3:2 (1:1, 2:2)

Bramki: dla Algierii - Karim Matmour (40), Madjid Bougherra (90+1), Hameur Bouazza (92); dla Wybrzeża Kości Słoniowej - Salomon Kalou (4), Abdelkader Keita (89). Sędziował: Eddy Maillet (Seszele).