Gospodarze swojej szansy upatrywali w osłabieniu "Kolejorza", bowiem za kartki pauzowali Robert Lewandowski, Dimitrije Injac i Grzegorz Wojtkowiak. Spotkanie zyskało miano szlagieru kolejki, chociaż w tabeli oba zespoły dzieliły aż 23 punkty.

Jeżeli goście chcieli szybko objąć prowadzenie, to ten plan się nie powiódł. Odra nie dała się zepchnąć do defensywy i jako pierwsza mogła prowadzić, gdyby w 19. minucie więcej zimnej krwi w polu karnym rywala zachował Daniel Bueno. Zaskoczony sytuacją Brazylijczyk strzelił lekko, wprost w bramkarza. Poźniej kilka okazji do zdobycia gola mieli goście. Najbliżej sukcesu był Sławomir Peszko - po jego silnym uderzeniu z 20 metrów piłka odbiła się od poprzeczki. Szkoleniowiec Lecha Jacek Zieliński kręcił z niedowierzaniem głową, rozkładał ręce ale jego zespół nie zdołał do przerwy zmienić wyniku.

Od początku drugiej połowy wyraźną przewagę wypracowali goście. Po 10 minutach mogli prowadzić 2:0, na przeszkodzie stanęły umiejętności i refleks Arkadiusza Onyszko. W 64. minucie Sławomir Peszko "położył" interweniującego bramkarza Odry, jednak piłkę wybił mu rozpaczliwym wślizgiem Aleksander Kwiek.

Trener gospodarzy zachęcał swoich zawodników, by wyszli dalej od własnego pola karnego. Posłuchali, przenieśli grę na połowę Lecha i kilka razy "zamieszali" pod bramką Jasmina Burica. Goście w końcówce jeszcze raz spróbowali zamknąć rywali na ich polu karnym. Efektem były tylko trzy rzuty rożne i walczący o mistrzostwo Polski zespół zremisował z broniącą się przed spadkiem Odrą.

Żółta kartka - Odra Wodzisław: Mauro Cantoro, Marcin Malinowski, Jacek Kowalczyk, Piotr Piechniak, Stanislav Velicky. Lech Poznań: Tomasz Bandrowski, Mateusz Możdżeń.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 6 500.

Odra Wodzisław: Arkadiusz Onyszko - Stanislav Velicky, Jacek Kowalczyk, Marcin Dymkowski, Robert Kłos - Piotr Piechniak (69. Jan Woś), Mauro Cantoro, Brasilia (77. Jakub Grzegorzewski), Marcin Malinowski, Aleksander Kwiek (84. Robert Kolendowicz) - Daniel Bueno.

Lech Poznań: Jasmin Burić - Zlatko Tanevski, Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Seweryn Gancarczyk - Sławomir Peszko, Tomasz Bandrowski, Semir Stilić (75. Krzysztof Chrapek), Ivan Djurdević (20. Mateusz Możdżeń), Siergiej Kriwiec - Tomasz Mikołajczak (86. Bartosz Bereszyński).