Oba spotkania miały emocjonujący i dramatyczny przebieg. Zwycięskiego gola dla "Kolejorza" zdobył w drugiej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry Białorusin Sergiej Kriwec.

Z kolei Wisła prowadziła z Cracovią od 79. minuty po trafieniu Rafała Boguskiego, a straciła bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu gry po samobójczym strzale głową Mariusza Jopa.

W ostatniej kolejce Lech, który wyprzedza Wisłę o jeden punkt i ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań, zagra przed własną publicznością z KGHM Zagłębiem Lubin, a broniącą tytułu ekipę "Białej Gwiazdy" czeka mecz z walczącą o utrzymanie Odrą Wodzisław Śl.

Drużyna z Poznania czeka na tytuł mistrza Polski od 1993 roku.

Utrzymanie w ekstraklasie we wtorek zapewniły sobie Cracovia, Śląsk Wrocław (4:2 z Odrą Wodzisław Śl., pierwsze na wiosną zwycięstwo zespołu trenera Ryszarda Tarasiewicza) oraz Polonia Warszawa, która w derbach stolicy pokonała Legią 1:0.

Dwóch spadkowiczów wyłoni się z grona Odra (26 pkt), Piast Gliwice (27) i Arka Gdynia (28).