Piątkowe mecz Ekstraklasy:

Polonia Warszawa - Cracovia Kraków 1:1 (0:1)
Bramki: J. Kaszuba (3') , J. Lato (50')
Żółte kartki - Polonia Warszawa: Tomasz Jodłowiec, Łukasz Skrzyński. Cracovia Kraków: Krzysztof Radwański, Dariusz Pawlusiński

Poloniści rozpoczęli mecz mało skoncentrowani i już w czwartej minucie stracili bramkę. Składną akcję Cracovii prawym skrzydłem zakończył Jakub Kaszuba, który strzałem z kilku metrów nie dał szans Sebastianowi Przyrowskiemu. W ten sposób po 527 minutach, dobiegł końca okres gry bramkarza Czarnych Koszul bez straty gola.

W 19. minucie mogło być 0:2, ale główkę Dariusza Pawlusińskiego wspaniale obronił Przyrowski.Poloniści mieli trudności ze stworzeniem czystej sytuacji strzeleckiej. Najlepszą okazję zmarnował Filip Ivanovski, który w 19. minucie, w zamieszaniu w polu karnym, posłał piłkę nad poprzeczką.

Po zmianie stron poloniści z dużym animuszem ruszyli do odrabiania strat. Na boisku pojawili się Krzysztof Gajtkowski i Daniel Mąka, którzy wnieśli sporo ożywienia w linii ofensywnej. W 50. minucie Jarosław Lato znakomitym strzałem z rzutu wolnego zdobył wyrównującą bramkę. Na bramkę Cracovii sunął atak za atakiem, ale kolejnych goli kibice już nie zobaczyli. Trybuny jęknęły z zawodu, gdy w 75. minucie Daniel Mąka nie trafił do pustej już bramki. W ostatnim kwadransie tempo meczu spadło i gospodarze musieli się pogodzić z remisem.

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Radek Mynar, Tomasz Jodłowiec, Łukasz Skrzyński, Marek Sokołowski - Piotr Piechniak (46. Daniel Mąka), Radosław Majewski, Igor Kozioł, Jarosław Lato - Jacek Kosmalski (46. Krzysztof Gajtkowski), Filip Ivanovski

Cracovia Kraków: Marcin Cabaj - Sławomir Szeliga, Semion Milosevic, Marek Wasiluk, Łukasz Tupalski - Krzysztof Radwański (64. Bartłomiej Dudzic), Dariusz Kłus, Paweł Nowak, Dariusz Pawlusiński - Tomasz Moskała (83. Tomasz Baliga), Jakub Kaszuba (75. Marcin Krzywicki)

Odra Wodzisław - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:1)
Bramki: Maciej Małkowski (18') , Pavol Stano (33' - głową)
Żółta kartka - Odra Wodzisław: Piotr Gierczak

Piłkarze Odry od pierwszych minut zepchnęli gości do defensywy, kilka razy zagrozili bramce Piotra Lecha i w 18 minucie objęli prowadzenie. Daniel Rygel wykorzystał błąd Rangela Cionka Thiago, dośrodkował z prawej strony w pole karne z Maciej Małkowski pokonał bramkarza Jagiellonii.

Potem "przebudziła" się Jagiellonia, głównie za sprawą rezerwowego Damira Kojasevica. W 32 minucie wysokie podanie Pawła Zawistowskiego wykorzystał z bliska kapitan gości Pavol Stano. Białostoczanie zaatakowali zachęceni wyrównaniem ale tuż przed przerwą mogli zostać "ukarani" za zbyt ofensywną grę. Na czystą pozycję wychodził Maciej Korzym i w ostatniej chwili wślizgiem powstrzymał go Andrius Skerla.

W pierwszym kwadransie drugiej części meczu wodzisławianie stworzyli dwie bardzo dobre sytuacje, jednak obaj napastnicy spudłowali niemiłosiernie. W 56 minucie okazję mieli grający z kontry goście - Tomas Pesir trafił z bliska w Adama Stachowiaka. 15 minut później ci dwaj piłkarze "zmierzyli" się raz jeszcze - znów górą był Stachowiak. W końcówce gospodarze rozpaczliwie atakowali. W napadzie zagrał nawet nominalny obrońca Dariusz Dudek zmieniając nieskutecznego Macieja Korzyma. Wodzisławianie nie mieli jednak w piątek "armat" i zremisowali.

Odra Wodzisław: Adam Stachowiak - Robert Kłos, Jacek Kowalczyk, Marcin Dymkowski, Sławomir Szary - Daniel Rygel (69. Bartosz Hinc), Jacek Kuranty, Piotr Gierczak, Maciej Małkowski - Arkadiusz Aleksander (64. Tomasz Moskal), Maciej Korzym (89. Dariusz Dudek).

Jagiellonia Białystok: Piotr Lech - Igor Lewczuk, Andrius Skerla, Thiago Rangel Cionek (26. Damir Kojasević), Krzysztof Król - Jacek Falkowski (68. Łukasz Tumicz), Pavol Stano, Szymon Matuszek (85. Dariusz Łatka), Robert Szczot - Paweł Zawistowski, Tomas Pesir.