Dziennik Gazeta Prawana logo

Real rządzi w Madrycie

18 października 2008, 22:37
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Dwie czerwone kartki, dwa gole strzelone już w doliczonym czasie gry i mecz toczony w arcyszybkim tempie. Derby Madrytu mogły się podobać. A już na pewno podobały się kibicom Realu Madryt. "Królewscy" bowiem wygrali 2:1 i w konfrontacji z Atletico pozostają niepokonani już od 9 lat.

Drużyna Bernda Schustera do meczu z Atletico przystępowała w roli faworyta. Żaden z kibiców madridistas nie spodziewał się jednak, że Real obejmie prowadzenie już po 33. sekundach gry. Van Nistelrooy popisał się fantastycznym, niesygnalizowanym uderzeniem za pola karnego. Leo Franco nie miał najmniejszych szans.

Po szybko straconej bramce kibice gospodarzy robili wszystko, aby wybić Real z rytmu, ale mistrzowie Hiszpanii cały czas grali swoje. W 20. minucie Van Nistelrooy po raz drugi wpakował piłkę do siatki Atletico, ale tym razem sędzia bramki nie uznał, gdyż Holender był na pozycji spalonej.

Po pół godzinie gry boisko musiał opuścić Luis Amaranto Perea. Piłkarz Atletico nieprzepisowo zatrzymywał Wesleya Sneijdera i obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Stan liczebny obydwu jedenastek wyrównał się jednak osiem minut później. Tym razem ‘czerwień' zobaczył Ruud van Nistelrooy powalając na ziemię Maniche'a.

Po zmianie stron odważnie zaatakowało Atletico. Groźnie na bramkę Ikera Casillasa uderzał Ever Banega, a następnie Maniche.

Na bramkę dla swojej drużyny kibicom Atletico przyszło czekać sobotniego wieczoru aż do 90. minuty. Wówczas precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Simao Sabrosa. Casillas był bez szans.

Kiedy wydawało się, że derby zakończą się podziałem punktów Real Madryt zaatakował po raz kolejny. W polu karnym faulowany był Drenthe, a jedenastkę na bramkę zamienił Gonzalo Higuain.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj