Rasiak na boisku pojawił się dopiero w drugiej połowie spotkania, ale już 10. minut po wejściu na murawę wpisał się na listę strzelców, zapewniając swojej drużynie awans do kolejnej Rundy Pucharu Anglii.

>>>Tak strzelił Rasiak...

Niestety, zabraknie w niej Boltonu Euzebiusza Smoalrka, który przegrał na wyjeździe z Sunderlandem 1:2. Polak wszedł do gry w 73. minucie i po niespełna 4. minutach zdobył bramkę kontaktową. Niestety, na więcej jego i jego kolegów nie było już stać.

>>>... a tak Smolarek

Największą niespodzianką trzeciej rundy była porażka Manchesteru City z 21. drużyną drugiej ligi - Nottingham Forest aż 0:3. Piłkarze City przegrali przed własną publicznością z zespołem z niższej ligi po raz pierwszy od... 1963 roku.

Nie popisała się też Chelsea Londyn, która tylko zremisowała na Stamford Bridge z trzecioligowym Southend 1:1. Mecz będzie powtórzony na boisku rywala 13 lub 14 stycznia.