I połowa:

Już w drugiej minucie Górnik miał rzut rożny. Błąd bramkarza Lecha, któremu piłka wypada z rąk. Arboleda wybija piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Banaś strzela głową metr nad poprzeczką.

Lech odpowiada strzałem głową Rengifo. Jednak Nowak pewnie łapie piłkę.

W 5. minucie Robert Lewandowski był sam na sam z bramkarzem. Strzał napastnika Lecha broni Nowak.

Po chwili znów groźnie w polu karnym Górnika. Murawski wrzuca piłkę przed bramkę, ale Lewandowski nie dochodzi do tego podania.

W odpowiedzi Szczot wychodzi na czystą pozycję, ale nie opanowuje piłki.

W 21. minucie dobra okazja dla Górnika. Bosacki faulował Pitrego i gospodarze mieli rzut wolny. do piłki podszedł Gorawski, ale trafił w mur.

W 34. minucie świetna akcja Lecha. Znów okazje do pokonania bramkarza Górnika miał Lewandowski. Napastnik "Kolejorza" źle opanował piłkę i Nowak przez wyjście z bramki skutecznie interweniował.

W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli goli.

II połowa:

Drugą część meczu oba zespoły zaczęły bez zmian.

54. minuta i 1:0 dla gospodarzy! Wspaniale z dystansu piłkę uderzył Marciniak . Zaskoczony Kotorowski nie miał szans obronić.

Górnik nie spoczął na laurach. W 66. minucie niewiele brakowało, by było 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Banaś, ale Kotorowski uratował sytuację.

W 75. minucie okazję do wyrównania miał Peszko. Niestety, zamiast podawać do lepiej ustawionego Lewandowskiego, sam strzelił... w boczną siatkę. Kilka minut później Lewandowski mógł zdobyć bramkę, ale piłka po jego strzale przeleciała obok słupka.

Kiedy wydawało się, że wynik meczu pozostanie bez zmian, już w doliczonym czasie gry, mamy remis! Stilicia dośrodkowywał z prawej strony boiska, a Strąk chciał wybić piłkę. Niestety, zrobił to tak pechowo, że wpakował piłkę do własnej bramki .

Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:1 (0:0)

, Strąk (90' + 1 - samobójcza)

Górnik Zabrze: Sebastian Nowak - Grzegorz Bonin, Adam Banaś, Michał Pazdan, Adam Marciniak - Damian Gorawski, Paweł Strąk, Adam Danch, Mariusz Przybylski, Przemysław Pitry (87. Piotr Madejski) - Robert Szczot (90+1. Marius Kizys).

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak, Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Ivan Djurdjević - Semir Stilić, Dimitrije Injac (61. Sławomir Peszko), Rafał Murawski, Tomasz Bandrowski - Hernan Rengifo, Robert Lewandowski.

Arka Gdynia - Piast Gliwice 0:1 (0:0)
Bramka: Bojarski (53')

Arka Gdynia: Norbert Witkowski - Łukasz Kowalski, Santos Silva Anderson, Dariusz Żuraw, Błażej Telichowski - Damian Nawrocik, Maciej Scherfchen, Bartosz Ława (57. Ljubenow Ljubomir), Marcin Pietroń (57. Marcin Wachowicz) - Zbigniew Zakrzewski, Przemysław Trytko (61. Bartosz Karwan).

Piast Gliwice: Grzegorz Kasprzik - Jarosław Kaszowski, Mateusz Kowalski, Kamil Glik, Maciej Michniewicz - Tomasz Podgórski (90. Jakub Smektała), Mariusz Muszalik, Kamil Wilczek, Damian Seweryn (63. Daniel Iwan) - Marcin Bojarski, Sebastian Olszar (71. Piotr Prędota).