Nic nie stanie na przeszkodzie Miśkiewiczowi w przeprowadzce do Mediolanu. Piłkarz w weekend przeszedł testy, a już za dwa dni z dumą założy koszulkę rosso-nerich. "W środę Michał poleci do Mediolanu, a w czwartek podpisze kontrakt z Milanem" - zdradził dziennikowi.pl prezes Kmity Zabierzów Tomasz Janik. Wtedy także dowiemy się, na ile lat podpisze umowę - na razie wszystkie szczegóły są trzymane w ścisłej tajemnicy.

Reklama

Miśkiewicz będzie pierwszym Polakiem w Milanie. Jeszcze żadnemu z naszych piłkarzy nie udało się zagrać w jednym z najsłynniejszych klubów na świecie. Jakiś czas temu włoskie media spekulowały o przejściu Artura Boruca do zespołu rosso-nerich. Ale Miśkiewicz wyprzedzi znanego golkipera i już w czwartek zostanie oficjalnie zaprezentowany jako zawodnik Milanu.

Na początek 18-letni bramkarz trafi do zespołu Primavery, czyli młodzieżowej drużyny słynnego klubu. Jeśli wykaże się talentem, to szybko awansuje do pierwszego składu.

Zawodnik Kmity Zabierzów to jeden z najzdolniejszych bramkarzy młodego pokolenia w Polsce. Na boiskach naszej drugiej ligi wypatrzył go menedżer Gianluca Di Carlo. Piłkarz od razu wpadł w oko Włochowi. Już zimą Miśkiewicz miał przejść do Ascoli, ale transfer się nie udał. I choć Miskiewicz musiał poczekać z wyjazdem za granicę - to było warto. Trafi przecież do wielkiego Milanu.