"Jeśli nie przedłużę kontraktu z Bayernem, najprawdopodobniej zakończę karierę, która niechybnie zmierza już ku końcowi" - powiedział 59-letni trener w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Sport Bild".

Reklama

Szkoleniowiec przyznał jednak, że niektórych propozycji nie potrafiłby odrzucić.

"Jest kilka zespołów, którym nie potrafiłbym odmówić. Oczywiście największym wyzwaniem byłaby dla mnie praca z Ajaksem Amsterdam. Wspaniale byłoby ponownie być szefem klubu, gdzie rozpoczynałem karierę jako piłkarz i później jako trener. Jednak wydaje mi się to mało prawdopodobne" - dodał van Gaal, mając na uwadze fakt, że kilka dni temu trzyletni kontrakt z Ajaksem podpisał Frank de Boer.

W najbliższy weekend liga niemiecka wznowi rozgrywki po przerwie zimowej. Bayern zmierzy się na wyjeździe z Wolfsburgiem.

"Po raz pierwszy naszym celem jest drugie miejsce, ponieważ Borussia jest prawdziwym liderem i mamy do niej zbyt dużą stratę" - dodał Holender.

Bayern Monachium z dorobkiem 29 punktów zajmuje piąte miejsce w tabeli i do prowadzącej Borussii traci 14 punktów. Natomiast zespół z Dortmundu z Łukaszem Piszczkiem, Robertem Lewandowskim i Kubą Błaszczykowskim w składzie, zagra w Leverkusen z Bayerem.