Dziennik Gazeta Prawana logo

Gwiazdor Barcelony ukarany za życzenia dla mamusi

26 stycznia 2011, 09:52
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Gwiazdor Barcelony ukarany za życzenia dla mamusi
PAP/EPA
Lionel Messi został ukarany przez Hiszpańską Federacją Piłkarską grzywną oraz żółtą kartką. Powodem jest fakt, że po zdobyciu gola w meczu z Racingiem Santander pokazał przed kamerami koszulkę z napisem: "Wszystkiego najlepszego mamusiu".

Messi zdobył jedną z bramek w sobotnim spotkaniu ligowym, wygranym przez Katalończyków 3:0. Uradowany podbiegł do kamery telewizyjnej, podciągnął do góry klubową koszulkę i odsłonił drugą, na której miał napisane urodzinowe życzenia dla mamy.

Arbiter wówczas go nie ukarał, ale odnotował incydent w raporcie pomeczowym. Sprawą zajęła się Hiszpańska Federacja Piłkarska, która nie okazała litości najlepszemu piłkarzowi świata 2010 roku.

Trzy dni po meczu z Racingiem Argentyńczyk otrzymał żółtą kartkę oraz karę finansową. Jej wysokości dokładnie nie ujawniono, ale wiadomo, że - zgodnie z regulaminem federacji - będzie musiał zapłacić od dwóch do trzech tysięcy euro.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj