16-kilogramowa ośmiornica po raz pierwszy trafnie wytypowała remis w pierwszym z czterech meczów między dwoma piłkarskimi potęgami. Takim rezultatem (1:1) zakończyło się ich sobotnie spotkanie ligowe. Dzień wcześniej przez 15 minut pływała wokół dwóch pojemników z logo obu klubów, by nie wybrać żadnego z nich.

Reklama

Wyłowiony z Pacyfiku głowonóg, mieszkający w oceanarium Benalmadena w Andaluzji - jednej z największych tego typu placówek w Europie, otrzymał imię bramkarza Realu Ikera Casillasa.

Ma szansę na zrobienie kariery podobnej do tej, która stała się udziałem Paula z akwarium w Oberhausen. Ośmiornica stała się medialną gwiazdą ubiegłorocznych mistrzostw świata. Typowała - także poprzez wybór pojemnika z jedzeniem - wyniki meczów i zanotowała stuprocentową skuteczność. Przewidziała m.in. finałową wygraną Hiszpanii z Holandią, a wcześniej nie pomyliła się w przewidywaniu zwycięzcy meczów z udziałem reprezentacji Niemiec. W październiku Paul zdechł.

Środowy pojedynek w finale Pucharu Króla będzie drugim z czterech spotkań między Realem i Barceloną w ciągu 18 dni. Spotkają się ponownie w półfinale Ligi Mistrzów - 27 kwietnia w Madrycie oraz 3 maja na Camp Nou.