"Przedstawiciele Corinthians są z nami w kontakcie. Złożyli ofertę Manchesterowi City i teraz czekamy na odpowiedź. Marzeniem Teveza i moim jest jego powrót do Sao Paulo. Powiedział mi, że chce z tym klubem wygrać Copa Libertadores" - powiedział menedżer zawodnika Kia Joorabchian, który prowadzi negocjacje.

Reklama

Manchester City żądał bowiem za swojego napastnika co najmniej 50 mln euro. Poważną przeszkodą może być krótki czas negocjacji, ponieważ letnie okno transferowe zamyka się w Brazylii 20 lipca.

Corinthians, choć nie spełnia oczekiwań finansowych "The Citizens", to potroiło kwotę transferu w porównaniu do sumy, jaką zapłaciło za Teveza argentyńskiemu klubowi Boca Juniors w styczniu 2005 roku. Z Sao Paulo napastnik trafił do Anglii: najpierw do West Ham United, potem do Manchesteru United, z którego przeprowadził się do lokalnego rywala. W dwóch ostatnich klubach często popadał w konflikty z trenerami zespołów: Alexem Fergusonem i Roberto Mancinim.

Dlatego ostatnio coraz częściej mówił, że źle czuje się na Wyspach Brytyjskich i chętnie wróci do Ameryki Południowej. Tym bardziej, że w Argentynie mieszkają jego żona i córki.