Były gracz Lecha Poznań pokonał golkipera rywali w 10. i 90. minucie spotkania. Oprócz niego bramkę dla mistrzów Niemiec zdobył Japończyk Shinji Kagawa.

Lewandowski rozegrał całe spotkanie, podobnie jak obrońca tego zespołu Łukasz Piszczek. Trzeci z reprezentantów Polski - Jakub Błaszczykowski - wszedł na boisko w 70. minucie.

W innych sobotnich meczach pierwszej rundy nie brakowało wielkich sensacji. Z dalszych gier odpadły m.in. Werder i Bayer. Piłkarze z Bremy ulegli FC Heidenheim 1:2, natomiast zespół z Leverkusen - aktualny wicemistrz Niemiec - przegrał po dogrywce z Dynamem Drezno 3:4 (choć prowadził już... 3:0).

W niedzielę FC Koeln (Sławomir Peszko, Adam Matuszczyk) zagra na wyjeździe z SC Wiedenbrueck.